Jump to content
ELFORUM - Forumul Electronistilor
tudor_x19

indoire coala Al eloxat

Recommended Posts

Buna ziua,

doresc sa indoi la abkant (intr-o firma privata, stiu ca nu e manual abkantul) o coala de aluminiu eloxat de 2mm grosime.Daca stie cineva cum se comporta la indoire ,Al fiind eloxat deja,adica daca nu se va crapa/distruge acel strat depus pe tabla.Ar mai urma si sa-l gauresc,punandu-se si aici aceeasi problema de distrugere locala a eloxarii in jurul locului unde se dau gaurile.

multumesc,

ce dimeniune are coala ? eu am un abkant mic manual lungime maxima 1000mm , merge sa indoi tabla 0.5 mm mai gros nu prea merge , daca ai o bucata in plus putem incerca. si pot indoii doar pana la 90grade , fara cutii

Edited by emil.gabor

Guest Pentoda

A lui are 2mm.

multumesc emil,....inca nu am cumparat bucata,Ar fi de 500/500 mm, dar grosimea e cea specificata in titlu,,,2 mm.

Eu am indoit tabla striata si nu au fost probleme.Daca acel luciu de pe fata cu striuri este eloxare pot face o proba si va spun si arat concluziile.

De-asta au îndoit colegii mei la scula respectivă, grosime de 5. http://www.depozit-online.ro/shop/tabla-aluminiu/tabla-de-aluminiu-striata-3-0x1250x2500 nu a avut nimic. Nu știu cum e tabla eloxata. http://relocsa.ro/wp-content/uploads/2014/05/terra_nova_optim11-1342x784.jpgO poți vedea deasupra scărilor, e podeaua care are un brâu în Jos de 5 cm

Edited by fanelforum