Jump to content
ELFORUM - Forumul electronistilor

driver imprimanta lexmark z615

Recommended Posts

Va salutAm o problema cu driverul pentru imprimanta lexmark z615.Sistemul de operare este Windows 10 si nu pot instala driverul.Merge pana la punctul in care cere sa conectez imprimanta prin usb. dupa aceea imi spune instalare completa. Dar la setari apare imprimanta dar cu mentiunea "driver is unvailable". De unde pot dercarca un driver care sa mearga pe windows 10? Sau ce pot face sa mearga imprimanta?

• Replies 4
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Fiind o imprimantă care nu se mai fabrică de mult timp, probabil că nu s-au mai creat drivere pentru Win10. Descarcă unul de Vista și poate merge cu acela.Sau instalează un driver generic de Lexmark. Așa am pățit și cu Win 7, nu mergea cu driverele făcute pentru XP, și folosea un driver generic.

Încearcă totuși să instalezi un driver de Lexmark din cele pe care le are Windows în colecție.Dai ,,căutare dispozitiv nou,, și după ce detectează imprimanta, selectezi tipul și alegi un driver de Lexmark din listă.Dacă driverul pentru Win10 nu există pe site-ul oficial Lexmark, mă îndoiesc că-l va găsi un program de căutat drivere.....

post-179973-0-39357500-1465712633_thumb.png