Sari la conținut
ELFORUM - Forumul electronistilor

Doar bancuri ...

Evaluează acest subiect


Postări Recomandate

 Un avion cu 4 pasageri la bord și doar 3 paraşute e pe cale de a se prabusi... Primul pasager:
   - Sunt Cristiano Ronaldo, cel mai bun jucător de fotbal. Juventus Torino şi milioanele mele de fani au nevoie de mine, şi nu-mi pot permite să mor. Aşadar a luat primul parașuta şi a sărit din avion.
Al doilea pasager:
   - Eu sunt Liviu Dragnea, cel care conduce țara din umbră, sunt cel mai deștept om din România, iar simpatizanții și membrii partidului meu nu vor să mor. Așa că a luat a doua parașută şi a sărit.
Al treilea pasager:
   - Papa, îi spune ultimului pasager, un copil de 10 ani:" Fiul meu, sunt bătrân şi nu mai am mulţi ani de trăit, tu ai viitorul în faţă, aşa că-mi sacrific viaţa şi-ți las ție ultima paraşută”.
La care, băieţelul îi spune zâmbind:
   - E în regulă, Sfinţia Ta, a mai rămas o paraşută pentru dumneata. Cel mai deştept om al României mi-a luat ghiozdanul.

 

Link spre comentariu

Un tip vine la spovedanie.

- Parinte, am pacatuit. 

- Cum, fiule?

- Pai, ieri am vazut-o pe vecina abatuta. Asa ca m-am culcat cu ea.

- Vai, 20 de matanii ai de facut!

- Printe mai e ceva. Venind spre biserica, am vazut o fata, asa cam abatuta.

- Si?

- Pai m-am culcat si cu ea! 

- Nenorocitule, aia era fica mea!

- Stai parinte, ca mai e ceva. M-am intilnit cu preoteasa, am vazut-o cam abatuta, asa ca m-am culcat si cu ea! Da' ce ai parinte, te vad cam abatut!

Link spre comentariu

Tineri casatoriti , familie ( fericita maxim ) alcatuita de cateva luni , castiga potul cel mare la 6 din 49 :

Sotia , radiind de fericire : Iubi , unde mergem , in Alpi sau in Maldive ? 

Sotul , radiind si mai mult : Nu ( mai ) mergem nicaieri ... , iar tu , te intorci la ma - ta ! ...

Editat de gauss
Link spre comentariu

Exista un virus periculos care se transmite pe cale electronica, orala si prin atingere.
Acest virus se numeste Worm-Overload-Recreational-Killer (WORK), mai pe romaneste MUNCA.
Daca ti se da de MUNCA de catre vreun coleg, sef sau oricine altcineva prin orice mijloace nu te atinge de ea. Acest virus va sterge complet viata ta privata.
Daca vei intra in contact cu MUNCA pune-ti jacheta, ia-ti doi buni amici si du-te la cel mai apropiat butic. Cumpara-ti imediat antidotul numit Work-Isolating-Neutralizer-Extract (WINE), mai pe romaneste VIN sau Bothersome-Employer-Elimination-Rebooter (BEER), adica BERE. Ia antidotul pana ce  te vei vindeca de acest virus si MUNCA va iesi complet din sistemul tau.
Trimite acest mail la 5 prieteni. Daca nu ai 5 prieteni inseamna ca deja esti infectat si virusul MUNCA iti controleaza viata.

Pensionarilor să nu le fie teamă,căci au fost vaccinaţi  la terminarea activităţii !
 

Link spre comentariu

Banc actual chiar şi acum, la 50 de ani de la tristul eveniment:
- Elev Gigel, care e durata medie de viaţă în RSR? - 70 de ani! -Bravo! Nota 10! Explică! -Partidul, tovarăşul Ceauşescu! Bravo!
- Elev Ionel... Tot aşa.
- Bulă, care e durata medie de viaţă în RSR? 7 ani şi 6 luni! Măgarule! Totuşi, explică! Păi de la naştere până la şcoală 7 ani şi de la pensie până dai colţul 6 luni. Deci 7 ani şi 6 luni. -Bine, şi de la 7 ani până la pensie?
- Da' ce, aia-i viaţă?

Link spre comentariu
Acum 19 ore, maxente a spus:

Un reporter intreaba pe un taran ardelean:

..............................
 

 

Merge un reporter la un ardelean şi vede două turme de oi pe două dealuri şi îl întreabă pe bade:
- Bade, da' care oi dau lapte mai bun ?
- Dapoi alea albe.
- Si alea negre?
- Dapoi ş-alea.
- Bine bade, da' care oi au blana mai bună ?
- Dapoi alea albe.
- Si alea negre ?
- Dapoi ş-alea.
- Bine bade, da' care oi au carnea mai sănătoasă ?
- Dapoi alea albe.
- S-alea negre ?
- Dapoi ş-alea.
La un moment dat reporterul nervos îl întreabă pe bade:
- Da' bine bade, da' care îi diferenţa dintre oi?
- Dapoi alea albe îs ale mele.
- Si alea negre?
- Si alea...

 

Link spre comentariu

Care este bărbatul (soțul) ideal ?

Este acela care vine acasă, găsește soția cu amantul și zice : ”scuzați-mă, continuați” și pleacă.

Care este amantul ideal ?

Este acela care mai poate continua !

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

Care este bărbatul de succes ?

Este acela care poate cîștiga mai mult decît poate cheltui femeia.

Care este femeia de succes ?

Este aceea care își face bărbatul milionar. Aici este și o condiție, adică, bărbatul să fi fost miliardar !

Link spre comentariu
Vizitator
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Am plasat cookie-uri pe dispozitivul tău pentru a îmbunătății navigarea pe acest site. Poți modifica setările cookie, altfel considerăm că ești de acord să continui.Termeni de Utilizare si Ghidări