Sari la conținut
ELFORUM - Forumul electronistilor

Doar bancuri ...

Evaluează acest subiect


Postări Recomandate

Ce se intimpla cind un tip cu ochelarii pe nas, saruta patimas o tipa?

- Se indoaie ramele!

 

Un tip se spovedeste:

- Parinte, am pacatuit, am inselat un evreu!

- Fiule, asta nu-i pacat, e minune!

 

Bula intra brusc in dormitor si o surprinde pe mă-sa ..."cintind la flaut".

Dupa putin timp, il cheama pe Bula si ii explica:

- Ma Bula, ai vazut ce burta are taica-tu, vreau sa i-o dezumflu, ai inteles ce faceam?

- Ma mama, eu cred ca te chinui degeaba, ca dupa aia vine vecina de la patru si o umfla la loc! 

 

Link spre comentariu
Acum 45 minute, okean a spus:

...vezi bancul cu vulturul care zbura cu cracii in sus

 

Care banc ? Dacă-l știți, scrieți-l, că eu (în simplitatea mea) nu-l știu.

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

 

Se zice că după revoluție (sau ce-o fi fost), o cioară zbura cu spatele.

Vulpea o vede și-i zice : - Ce facă fă ? Încalci legile naturii, de ce zbori cu spatele ?

Cioara : - Păi, acum după revoluție fiecare face ce vrea și eu vreau să zbor cu spatele că e mai bine.

Vulpea se încrede și merge cu spatele, dar ajunge într-un tufiș, unde ursul o prinde și-i face ”treaba aia” (adică o f....).

Supărată, vulpea fuge după cioară și ceartă.

Dar cioara zice : - Băi vulpe-o, este bine pentru ce de sus, acolo jos la voi, tot f_tai se cheamă !

 

Link spre comentariu

In ograda era un cocos batrin si unul tinar. Cocosul batrin, mai cotocea cite o gaina doua, asa, mai cu cumpatare, ala tinar, nu rata nimic, cotocea tot ce prindea, la rind, de cieva ori pe zi.

- Mai tinerelule, las-o mai moale, intr-o zi o sa te gasesc mort! Ala tinar ride. Dupa citeva zile, cocosul ăl batrin il vede pe tinerel in ograda, cu picioarele in sus, parca era mort. Deasupra lui, un uliu, dadea tircoale.

- Ti-am zis eu ca asa o sfirsesti, nu te-ai astimparat deloc!

- Fugi naiba de aici, ca-mi sperii uliul!, zice ala tinar.

Link spre comentariu

A mai fost pus dar este haios.

 

     O firma vindea tantari care satisfaceau femeile. O tipa cumpara un astfel de tantar si se duce acasa nerabdatoare. Face intai un dus fiebinte,  isi da cu crema,   se parfumeaza si isi pune un halat pe ea.  Se duce in dormitor,  isi da halatul jos si da drumu tantarului. Acesta face cateva ture prin camera si se aseaza pe perete, tipa se intinde pe pat si incepe cu texte:
   - Hai tantarule vino sa ma satisfaci, ia-ma sunt a ta!  Tantarul.....nimic!
   - Hai tantarule vino sa simtim placerea impreuna, ciupeste-ma, musca-ma, hai ia-ma!! Tantarul ....nimic! 
   - Hai tantarule te doresc din toata fiinta mea, vino sa ma satisfaci!!! Tantarul... nu se misca de pe perete! 
Tipa se enerveaza, se raceste de tot. Da telefon la firma:
   - Bine domne` ce tantar mi-ati vandut, e impotent ca nu m-a satisfacut nicicum!?
Tipu de la capatul firului zice: 
   - Doamna ne pare rau si ne cerem scuze totodata, dar se poate rezolva problema aceasta,.i Iata vom trimite un angajat al firmei noastre care va sta de vorba cu tantarul si va rezolva problema. Intr-adevar peste putin timp vine unu` de la firma, tipa il invita in casa si se duc in dormitor unde era tantarul. 
Tipu` zice :
   - Doamna dezbracati-va si intindeti-va pe pat. 
Femeia face dupa cum i se spune.  Tipu` se dezbraca si el, se suie pe femeie, se uita la tantar si zice : 
   - BA, FII ATENT AICI..... ITI ARAT PENTRU ULTIMA OARA...!!!

 

Editat de PINTI
Link spre comentariu

Buna

Un taran avea un cocos batran,se gandeste  sa cumpere un cocos tanar pentru gainile lui.

Zis si facut,cumpara un cocos tanar.

Dupa ce-l arunca in ograda.....

Zice cocosul batran:

-Mai,aici nu e loc pentru 2 cocosi,hai sa facem o intrecere.

-De acord spune cocosul tanar.

-Hai sa alergam de la poarta pana la gradina,zice cel batran si cine va castiga sa aiba toate gainile.

-De acord,zice cocosul cel tanar.

-Mai,eu sunt cam batran,lasa-mi vre-o 5 m avans,ca tu oricum ai avantaj.

-De acord,zice cocosul cel tanar.

Merg la poarta si incepe cursa....

Dupa cativa metri de alergat,stapanul ia pusca si impusca cocosul cel tanar.

-Sa ma ia naiba,e al 3-ilea cocos homosexual pe care l-am cumparat.

 

Spor tuturor

Alex

Link spre comentariu
Acum 1 oră, deneinvins a spus:

 

Care banc ? Dacă-l știți, scrieți-l, că eu (în simplitatea mea) nu-l știu.

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

 

Se zice că după revoluție (sau ce-o fi fost), o cioară zbura cu spatele.

Vulpea o vede și-i zice : - Ce facă fă ? Încalci legile naturii, de ce zbori cu spatele ?

Cioara : - Păi, acum după revoluție fiecare face ce vrea și eu vreau să zbor cu spatele că e mai bine.

Vulpea se încrede și merge cu spatele, dar ajunge într-un tufiș, unde ursul o prinde și-i face ”treaba aia” (adică o f....).

Supărată, vulpea fuge după cioară și ceartă.

Dar cioara zice : - Băi vulpe-o, este bine pentru ce de sus, acolo jos la voi, tot f_tai se cheamă !

 

 

Vine revolutia in Romania si incepe vulturul sa zboare invers cu picioarele-n sus...
Il vede un iepuras :
- Auzi, vulture, ai innebunit ? Ce te rupi asa in figuri ?
Vulturul raspunde: 
- Ba, acum e democratie poti face ce vrei!
Cum aude, iepurasul incepe sa alerge prin padure in zigzag, sa se dea peste cap...
O vulpe il vede : 
- Iepuras a dat strechea-n tine ?
Iepuras: 
- Vulpe, e democratie poti sa faci  ce vrei !
Aude vulpea si spune: 
- Asa deci? Atunci ia vino tu incoa ! 
Vulpea il prinde si i-o trage bine. 
Pleaca iepurasul amarat vai mama lui, se intalneste cu vulturul si-i spune ce-a patit din cauza democratiei.
La care vulturul: 

- Fraiere , democratia e aici sus.. Jos e fu*ere ! ( si lozinci ...as adauga eu )

Link spre comentariu

Casierul sinagogii ramine fara nici un banut in cutia milei. A doua zi dimineata, pune pe usa sinagogii un anunt: "O femeie casatorita din cartier, are o relatie pacatoasa cu un barbat necasatorit. Daca pina miine dimineata nu gasesc o bancnota de 100€ in cutia milei, voi fi nevoit sa-i dezvalui numele".  A doua zi gaseste in cutia milei 30 de bancnote de 100€, plus una de 50€, cu un bilet atasat: " Mai pasuieste-ma pina miine, ca sa fac rost de bani!”

Link spre comentariu

Un evreu e pe patul de moarte si isi cheama fiul:

- Itig, mai am putin de trait. Stii ca am  7 vile, 3 blocuri, 30 de taxiuri, o fabrica de imbracaminte,  2 ferme, 8 magazine, o mutime de bijuterii, titluri bancare, tablouri....

- Da tată, stiu, mi le lasi mie?

- Nu fiule, dar ti le vind ieftin!

 

Editat de icar
Link spre comentariu
Vizitator
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Am plasat cookie-uri pe dispozitivul tău pentru a îmbunătății navigarea pe acest site. Poți modifica setările cookie, altfel considerăm că ești de acord să continui.Termeni de Utilizare si Ghidări