Sari la conținut
ELFORUM - Forumul electronistilor

Topicul meu de cumparaturi.


Postări Recomandate

Buna seara ! Am deschis acest topic pentru cumparaturile mele care va urma.....adica vreau sa numai deschid mereu la topic-uri cand vreau sa mai cumpar cate ceva...vreau sa contiunui pe acest topic. :reytre

 

Asa ca incep pentru prima oara ca vreau sa-mi cumpar o tastatura pe usb pentru pc-u,asa ca cine are asa ceva il rog sa-mi raspunda aici.

Vreau o tastatura buna, (complet functionala) si a-si vreau sa arate cat de cat bine fara sa fie tastele sterse ...daca se poate una si de firma,atunci e si mai bine,adica cum ar fi : Hp,Compaq,Ibm etc.... Deci astept raspunsuri de la dvs !!!

Va multumesc mult !! O seara minunata va doresc !!!

Editat de FLORIN IORDACHE
Link spre comentariu

NU vreau sa fac reclama,dar mai verificati si bannerele care mai apar in acest forum(publicitatea pe stanga ,pe dreapta paginii).......  CIT grup.......expert company....

P.S.:daca am facut reclama ...scuze...nu sunt afiliat cu ei....nu am introdus in mesajul meu un link spre ceva....doar simplu interes de a ajuta.

Link spre comentariu

Ok,va multumesc mult !!! Am rezolvat problema cu tastatura.

Acum vin cu un alt anunt....Am nevoie de o placa de baza pentru un pc-u...placa sa fie pe socket LGA775 /DDR2 si sa aiba placa video incorporata. 

Atentie ! Aceasta placa de baza sa fie 101% functionala fara nici o mica problema...Va multumesc pentru intelegere !!!

 

Astept oferte de la dvs !!! O seara minunata sa aveti !!

Link spre comentariu

Buna seara ! Da am vazut oferta dvs si pare destul de buna...adica ca pot sa iau placa de baza si cu procesor si fara procesor pe ea....

Dar problema e ca am vazut pe net ca aceasta placa de baza MSI MS7529 VER1.1 nu prea suporta procesoarele Intel Celeron...Iar in pc-ul pe care il am la reparat are un procesor Intel Celeron...dar nu ii stiu momentan modelul lui,adica al procesorului....Dar asta nu e o problema ca pot sa o iau cu totul,adica cu procesor cu tot... 

Iar la placa Gigabite GA-MA69VM-S2 pare ok pentru ca aia o sa vina cu totul, adica vine si cu procesorul montat pe ea...

Acum o sa vb prin mp...si o sa va spun pe care kit il iau.. Placa de baza in pc-ul pe care il am eu la reparat e o placa de baza Acer N1996 .

O seara minunata va doresc !!!

Editat de FLORIN IORDACHE
Link spre comentariu

Gata ne-am hotarat, luam placa de baza  Gigabite GA-MA69VM-S2 + CPU Amd Athlon 64 X2 5000+ (Dual Core) . :reytre 

 

Subiect inchis si cu placa de baza ! Dar topicul ramane deschis incontinuare..pentru ca aici o sa postez mereu de fie care data cand o sa am nevoie de ceva.

 

Va multumesc mult pentru ajutorul acordat !!! O seara minunata va doresc !!! :27 

Link spre comentariu

Acum conteaza doar sa fie bun si acest kit pe care l-am luat eu acum de la acest user...de pe acest forum. Dar oricum acest user este fff serios si zic asta pentru ca am mai luat de la dumnealui mai multe componente pentru pc-uri si laptop-uri...Asa ca il recomand cu fff multa incredere !

Aaaa,si mai e inca o chestie la mine,eu unul nu prea cumpar componente la mana a doua de pe net,adica dupa site-uri.....Eu mai bine imi cumpar componente la mana a doua de pe forum pentru ca am mai mare incredere pe forum de cat in magazinele online....Dar adevarul adevarat este ca nu o sa mai cumpar de la useri care are mai putin de 100 de postari pe forum,cei care are 10-15-20-40 etc..pana la 100. La revedere !!! Pentru ca am luat odata o teapa de la unul ca asta...Dar nu il mai stiu cum il chema sau cate postari avea...dar orisicum mai multe de 20 de postari nu avea acel user....Acum numai ma intereseaza pentru ca acel user numai face parte din acest forum... :reytre

Va multumesc mult ! O seara buna va doresc !

Editat de marian
Link spre comentariu

Buna seara ! Are cineva vreun alimentator universal pentru laptop-uri.... ??? Cum ar fi : Acer, Asus, Hp, Compaq, Dell etc....

Daca are cineva asa ceva s-a ma anunte,dar sa fie complet functional fara probleme...

Aaa,si apropo acest alimentator sa fie cu mai multe tensiuni. Exemplu : 12V 15V 16V 18V 19V 20V 24V.

 

Astept oferte !!! Multumesc mult !!! 

Link spre comentariu

Chiar nu are nimeni asa ceva,adica vreun alimentator universal pt laptop....??? Inca mai astept oferte !!!

 

Mai vreau sa mai cumpar un telefon, Nokia model 1100,1001 sau Samsung  model e1200, e1200i sau alt telefon,dar tot asa ceva simplu...Adica mai usor de lucrat cu el...ca il iau pentru o bunica de-a mea .

Editat de FLORIN IORDACHE
Link spre comentariu

sal, am eu un alimentator

Alimentator universal marca GEMBIRD pentru laptop, reglabil in trepte de 15 v, 16 v, 18 v , 19 v , 20 v , 22 v , 24 v , + mufa USB 5 vmodel EG-MC 001DC output 1,8 A , 15 v, 16 v, 18 v , 19 v , 20 v Max 6 A22 v , 24v - Max 5AUSB - 5V- 1AOutput power 120 W (max)

Link spre comentariu

sal, am eu un alimentator

Alimentator universal marca GEMBIRD pentru laptop, reglabil in trepte de 15 v, 16 v, 18 v , 19 v , 20 v , 22 v , 24 v , + mufa USB 5 vmodel EG-MC 001DC output 1,8 A , 15 v, 16 v, 18 v , 19 v , 20 v Max 6 A22 v , 24v - Max 5AUSB - 5V- 1AOutput power 120 W (max)

Va salut ! Vreau sa stiu daca are mai multe mufe de schimb....acest laptop pentru ca eu nu o sa-l folosesc numai un anumit tip si marca de laptop..

Eu vreau sa-l folosesc de exemplu la : acer-uri,asus-uri,hp-uri,dell-uri,toshiba etc.... Astept raspuns !!!

Caut incontinuare si un telefon,nu numai cele de sus....unul usor de lucrat cu el...vreun nokia,sau vreun samsung...nu conteaza modelul lui..doar sa nu fie complicat de umblat cu el.Eu nu il iau pentru mine,il iau pentru un bunic de vreo 70 ani. Uitati va mai dau eu vreo doua exemple de nokia : nokia 100,1200,1208 etc....

 

Multumesc mult !!! Astept vesti bune de la dvs !!!

Link spre comentariu

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: Postarea ta va necesita aprobare moderator înainte de a fi vizibilă.

Vizitator
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Răspunde la acest subiect...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Am plasat cookie-uri pe dispozitivul tău pentru a îmbunătății navigarea pe acest site. Poți modifica setările cookie, altfel considerăm că ești de acord să continui.Termeni de Utilizare si Ghidări