Sari la conținut
ELFORUM - Forumul electronistilor

Restaurare si reparatie radio Partizan S 511


Postări Recomandate

Felicitari domnule @viopa, aparatul arata excelent.

Totusi, multi si-ar dori prezentarea mai detaliata a procedeului de restaurare a condensatorilor electrolitici si neelectrolitici, fiind o problema de care se loveste inevitabil  orice amator care incearca restaurarea unui aparat cu tuburi. Cateva idei, procedee, scule/materiale  folosite, etc.

Nu  ca ar fi greu de imaginat, dar  cateva idei practice izvorate din experienta celor ce au mai facut asta sunt binevenite. 

Link spre comentariu

Recuperarea condensatoarelor electrolitice si din hartie a facut-o regretatul forumist si moderator la acest topic , Kripton. Trebuie doar sa citim acel topic.

As dori sa raspund intrebarilor doar cele din limba romana.Nu ca nu as drege-o cu unele limbi, dar nu mi-am pierdut inca mandria nationala.Cei care au facut-o nu au sange de cetatean acestui pamant.

Link spre comentariu

Recuperarea condensatoarelor electrolitice si din hartie a facut-o regretatul forumist si moderator la acest topic , Kripton. Trebuie doar sa citim acel topic.

As dori sa raspund intrebarilor doar cele din limba romana.Nu ca nu as drege-o cu unele limbi, dar nu mi-am pierdut inca mandria nationala.Cei care au facut-o nu au sange de cetatean acestui pamant.

 

Nu ar trebui să faceţi aceste remarci... Sunt off-topic... în plus aveţi şi Dvs. "păcatele de rigoare". (Chiar şi în acest text...)  

Link spre comentariu
  • 11 luni mai târziu...
  • 1 lună mai târziu...
  • 3 săptămâni mai târziu...
  • 8 luni mai târziu...
  • 7 luni mai târziu...
  • 5 ani mai târziu...

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Am plasat cookie-uri pe dispozitivul tău pentru a îmbunătății navigarea pe acest site. Poți modifica setările cookie, altfel considerăm că ești de acord să continui.Termeni de Utilizare si Ghidări