Sari la conținut
ELFORUM - Forumul electronistilor

Ce bere va place sa beti ?

Evaluează acest subiect


Postări Recomandate

M-am dezobisnuit sa beau bere.Cea de calitate nu e tot timpul la indemana,si zoaiele de la supermarket imi dau dureri de stomac(fara sa le mai citesc eticheta).Asa ca in ultimii ani am consumat in pahar de 300ml, 25%vin demidulce(de casa binenteles) si 75% apa minerala,care nu lipseste din casa.E la fel de racoritor,dar mult mai sanatos.

Uitati ce bine se potrivește următorul cântecel,in legatură cu ce ati spus dvs. mai sus :https://www.google.ro/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=5&cad=rja&uact=8&ved=0ahUKEwje8NfXgNXMAhVElSwKHdKjAgcQtwIIODAE&url=https%3A%2F%2Fwww.youtube.com%2Fwatch%3Fv%3DN4KGssP4iqQ&usg=AFQjCNHKHN7j2o8xUSUioPj7MVb1fFr-cg&sig2=APymGvJUbHMlsjkZh9sb1w&bvm=bv.121658157,d.bGg .Auditie placuta! Editat de Andrei Tabacaru
Link spre comentariu

Nu stiu care e potriveala cu cantecul,n-am ascultat Petrescu de mult,dar inainte de a consuma ocazional cate un sprit de vara,cumparam Tuborg la cutie sau Neumarkt la PET.Cand am observat ca imi da dureri de stomac,am renuntat si n-am mai avut probleme.Probabil ceva din lista de chimicale nu-mi prieste...n-am aflat ce,dar nici nu ma mai intereseaza.Rudele din Vrancea ma aprovizioneaza constant cu marfa de calitate.

Link spre comentariu

Ce vremuri...hala cu bere avea cateva masute din lemn...lipsesc scaunele cu 3 picioare ca sa fie treba,treaba. Ce baga pe el nenea din stanga :rade:

Acolo veneau carutasii sa care butoaiele cu bere catre carciumile din zona, dar alimentau si ei cateva inainte sa plece din nou la drum. Calul bea si el cot la cot cu stapanul. :)

 

Si de la E-uri poti face depresie.. :rade:

 

Sa nu citesti eticheta la paine...n-are decat 2 sau 3 E-uri d'alea :rade:

....................

Care animal este cel mai bun prieten al omului?  Oaia...zice mereu: BEA...BEA...

Editat de marius75
Link spre comentariu

Intr-o vreme șeful meu, Dumnezeu sa-l odihneasca, a vrut sa distribuie bere Petrus in Romania. A adus vreo 12 tipuri. Cea care mi-a plăcut cel mai mult era o bere neagră maturată. De pe piața noastră doar Silva neagră se apropie. Nu prea mult. Cam 30%.

Link spre comentariu

Ordinea preferintelor,Beck's,Heineken,Ciuc.Daca nici una din respectivele nu e,schimb locatia,asta daca nu sunt in oras la mine unde stiu la ce locatii sa merg.Ca si cantitate,cateva,4-6-10 sau mai multe.De la 16:30 am ajuns la a sasea,mai merg vreo cateva!

Link spre comentariu

Ei,vedeti? asta e avantajul nostru,ne putem hotara mult mai repede pe baza a ce gasim pe piata si dupa ce ne hotaram,trecem la treaba,ca de asta ii intrecem pe multi la baut...Si tineti cont,ca daca media e de 5 doze/om(arbitrar ales numarul),si eu nu beau nici una,cineva trebuie sa se sacrifice sa consume 10 bc ca sa iese socoata. :rade:

Link spre comentariu
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Am plasat cookie-uri pe dispozitivul tău pentru a îmbunătății navigarea pe acest site. Poți modifica setările cookie, altfel considerăm că ești de acord să continui.Termeni de Utilizare si Ghidări