Sari la conținut
ELFORUM - Forumul electronistilor

Sunet bass-reflex


Postări Recomandate

  • Răspunsuri 2
  • Creat
  • Ultimul Răspuns

Top autori în acest subiect

Zile populare

Top autori în acest subiect

In prima faza ar merge incercat cu burete de 2-3 cm pe toti peretii interiori...asa am inteles dintr-un alt topic, ca este mai bun buretele in incintele BR. Din cate stiu este incinta BR, am ascultat si eu la cineva si intr-adevar suna ca un bidon spart....probabil este sunetul specific marcii.

Eu insa l-as tine asa...pe anumite melodii suna bine. Cand te saturi de bas plin de la Creative, asculti la astea si invers. Tin minte ca imi facusem o pereche de cutii care sunau bine doar pe o melodie (Good man-Give it up)...tot asa sunau ca un butoi, insa pe melodia aia erau "the best".

Editat de marius75
Link spre comentariu

Ce inseamna te-ai trezit ? Nu il aveai si acum il ai sau il aveai si a inceput de curand sa sune prost ?

Bidon spart ? E ceva care vibreaza inauntru ? Membrana de la difuzor e buna ? Difuzorul nu este descentrat ? Difuzorul este original ?

 

Daca suna prost din constructie nu prea cred ca buretele va ajuta prea mult, probabil fabricantul ar fi pus burete daca ar fi fost atat de simplu. 

Link spre comentariu

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: Postarea ta va necesita aprobare moderator înainte de a fi vizibilă.

Vizitator
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Răspunde la acest subiect...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.




×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Am plasat cookie-uri pe dispozitivul tău pentru a îmbunătății navigarea pe acest site. Poți modifica setările cookie, altfel considerăm că ești de acord să continui.Termeni de Utilizare si Ghidări