Sari la conținut
ELFORUM - Forumul electronistilor

Captura frumoasa la Periș.


Vizitator

Postări Recomandate

salut claudiu....te invit la anul la o partida de pescuit in sistem c&r,pe hermes pesris,moara vlasiei........iti garantez ca o sa te indragostesti de sportul asta.....doar ca e cam scump...

de doi ani am intrat in competitii la crap,si iti dau cuvantul ca daca as putea,numai pe balta as sta...anul asta am reusit sa obtin titlul de vice-campion national la crap.

Felicitari pentru titlu,pescar sant si eu(incepator) dar tot ce prind pap.

Link spre comentariu
  • 1 lună mai târziu...
  • Răspunsuri 41
  • Creat
  • Ultimul Răspuns

Top autori în acest subiect

Top autori în acest subiect

Imagini postate

Salut Claudiu!

Cu ce ai prins caras la Peris?

Merg si eu de cativa ani cu prietenii (mult mai experimentati) acolo si am incercat sa prind caras, dar m-am lovit de nemercia aia de somotei sau ce-o fi.

Intr-adevar este balta de CR foarte buna, cu exemplare in medie de 8-9kg sau mai mult.

 

Fir intins!

Link spre comentariu
  • 2 luni mai târziu...

Ca tot e inceput de sezon, va doresc un an plin de capturi imense .

Astea sunt unele din amintirile mele de anul trecut de pe baltile din Austria , Cehia si Slovacia .

 

post-175594-0-98983900-1492029507_thumb.jpg

 

post-175594-0-77072400-1492029520_thumb.jpg

 

post-175594-0-56331600-1492029528_thumb.jpg

 

 

Link spre comentariu

Sturionul din prima poza nu a avut mult , nici nu l-am cantarit , cred ca 1,5 kg asa la ochi

cel din a doua poza 9, 5 kg 87cm , iar cel din a treia circa 6,5-7 kg mai exact 67 cm .

Link spre comentariu

Sturionul din prima poza nu a avut mult , nici nu l-am cantarit , cred ca 1,5 kg asa la ochi

cel din a doua poza 9, 5 kg 87cm , iar cel din a treia circa 6,5-7 kg mai exact 67 cm .

O intrebare de..10 puncte,Dvs si mancati peste(le) prins,de obicei ? Am prieteni pescari care merg la pescuit pt.relaxare/distractie,dar nu mananca...peste ! :limb: Ma intreb,a-ti avut vreo zi cand ati stat ...degeaba? :57 Sau sunteti pescar de..crescatorie/ocazional ? :)

Link spre comentariu

Da mananc peste cu placere , chiar fac provizii la congelator .

De-ar fi fost doar o zi in care sa fi stat degeaba , ehe !!! era bine , dar au fost cam multe :95 ,insa berea avea gust bun pe balta. chiar si cu traista goala .

Sunt un pescar amator "de Duminica " departe de pescarii profesionisti sau sportivi si capturile lor , si cu relatii si cunostinte zero despre crescatorii ,

al caror regulament cred ca nu le permite nici macar angajatilor sa-si inmoaie snurul in apa , daramite o guta cu carlig .

Cel putin aici unde-mi mananc eu painea cam asa e .

Link spre comentariu

Daca ai reusit sa...."rezisti"o zi intreaga fara sa se miste ...bambina/pluta....este o adevarata...realizare ! La pescuit...trebuie sa ai muulta...rabdare(adica..timp de ..meditatie...) !! Si sa...cauti,,,cadravre,,,pt viermisori Odata, am uitat de cutia unde aveam viermisorii si au..."evoluat",vreau sa zic ca sau transformat in....muste..! :ras: Niciodata NU m-am laudat cu...pestele "capturat" din....magazin !! :rade:

Editat de morocanosul
Link spre comentariu
  • 1 an mai târziu...
  • 2 ani mai târziu...

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum



×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Am plasat cookie-uri pe dispozitivul tău pentru a îmbunătății navigarea pe acest site. Poți modifica setările cookie, altfel considerăm că ești de acord să continui.Termeni de Utilizare si Ghidări