Sari la conținut
ELFORUM - Forumul electronistilor

Proiect de amplificator HI-END


Postări Recomandate

Gata, m-am săturat. Cît voi mai fi moderator aici, Victore, îţi dau cuvîntul meu că nu vei mai posta absolut nimic. Ai avut la dispoziţie o grămadă de timp să te calmezi, am tot sperat că o să te calmezi, dar mie mi-e clar că eşti irecuperabil.

Link spre comentariu
  • Răspunsuri 111
  • Creat
  • Ultimul Răspuns

Top autori în acest subiect

Am studiat nitel schema si e imposibil de inteles. Nimic nu are logica. Mai ales la etajul final care se pare ca mai e in legatura cu inca un etaj final de pe alta schema, prin mufa aia de jos K2. Ca sa nu mai zic de valorile pieselor, la care nu se stiie ce reprezinta numerele alea. Eu unul ma dau batut. Dumnezeu mi-e martor ca am incercat... 47K in emitoare - e clar !

 

Mufa aia de jos este pt placuta protectie. Cauta schema completa si poate este acolo.

Link spre comentariu

 

 

P.S : Nici eu nu am mare incredere in testele efectuate de Leco pe amplifurile mele avand in vederee ca voi ma vedeti ca pe cel care va face concurenta si trebuie desfiintat.

 

Dudi,

Eu daca testez ceva, testez cu placere, nu ca sa desfiintez pe cineva sau concurenta.

Nu am considerat si nu consider pe nimeni "concurenta mea", eu nu am asa ceva pentru ca loc este pentru toata lumea.

Potentialii clienti vor selecta ce le convine/place mai mult.

Intotdeauna am fost si voi fi fair-play, indiferent de rezultate bune sau proaste, ale mele sau ale unui producator de top ori mediocru.

Deci absolut orice test se va face, daca se va face, se va face exact cum am testat modulele mele.

Ce poate, aia va arata.

Link spre comentariu

Da, cele doua scheme trebuie combinate si simplificate.

 

Cum se spunea, 4-5 perechi finali si, zic eu, un singur etaj CFA de intrare.

Protectia modificata din limitare de curent in protectie tip SOA,

Servo de vazut daca se mai poate simplifica (nu elimina)

Link spre comentariu
Vizitator decimator

Sunt foarte interesat de acest proiect.Urmaresc de mult aceasta sectiune de forum ,azi m-am logat si eu pe acest forum.

Link spre comentariu

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum



×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Am plasat cookie-uri pe dispozitivul tău pentru a îmbunătății navigarea pe acest site. Poți modifica setările cookie, altfel considerăm că ești de acord să continui.Termeni de Utilizare si Ghidări