Sari la conținut
ELFORUM - Forumul electronistilor

Generator autonom 3KW


Postări Recomandate

Vad ca ati devenit rautaciosi, eu am facut referire la ce am vazut la vizita mea acasa la acest domn si nu la ce are postat pe net , generatoarele care le vinde sunt minim 3 kw din ce spunea domnia lui, convingerea nu o veti avea la ce vedeti pe net decat daca il vizitati dar pentru asta trebuie sa scoateti bani din buzunar si sa-i investiti in benzina ca sa puteti vedea ceva , in rest spor la toti.

LA ce mai intrebati , mergeti LA el si vedeti

Link spre comentariu
  • 1 lună mai târziu...

Exista un test simplu si vechi pentru asemenea escroci: sa-si alimenteze comedia din energia produsa. Daca ramane 1 mW in plus, a dat lovitura!

O "cutie neagra" alimentata din priza sau de la o baterie miroase din start a escrocherie.

Link spre comentariu

1,2 euro pe wat? dincolo e mai ieftin. astia care distribuie energia la noi, cer sub 1 LEU pe KWh. adica de 4-5 ori mai ieftin pentru de 1000 de ori mai mult. chiar daca cei 1 euro sunt pentru aparatul care genereaza electricitate per wat, eu zic ca nu se merita DELOC o astfel de investitie. eu unul nici daca mi-ar da gratis un astfel de dispozitiv nu l-as lua..pt simplul motiv ca imi consuma curent pt a functiona si nu produce nimic.

Link spre comentariu
Vizitator Martin Ungar

Dacă-i vorba de Vali cel pe care-l știu eu, stați liniștiți, zic... L-a săltat poliția după ce-a excrocat doi notari din Arad (30.000 euro). Acum e priponit acasă (control judiciar). Ăsta sacrificiu în numele științei...

Link spre comentariu
  • 3 săptămâni mai târziu...
Vizitator andreyfitza

Explicatia stiintifica care demonteaza aceasta "inventie" este ca energia mecanica necesara pentru a produce 3 kW pe generator este de 3+pierderi rotor+pierderi stator+pierderi spatiul dintre stator si rotor kW, deci sistemul consuma mai mult decat produce.

Link spre comentariu

De ce sinteti rai?

Lasati omul sa arunce banii si sa se convinga singur daca are sau nu dreptate. Sa cumpere dispozitivul si apoi sa mai arunce de 10 ori de 100 ori mai multi bani pe procese ca sa-si recupereze bani.

Copii cind sint mai mici experimenteaza mai  toate tipurile de durere din accidente ca sa se convinga ca nu au voie sa faca anumite lucruri. Sarcina adultilor este sa aiba grija ca accidentarile sa nu fie periculoase....

Unii inca nu au depasit nivelul de copil....numai jucariile sint mult mai scumpe..........

Link spre comentariu

,,Daca tot are acesti bani, mai bine investeste in niste panouri solare."

Bleah! D'alea are toti fraierii si toti trogloditii!

El vrea ceva cool, SF, ultima fitza, ceva ce n'are tot muritorul de rand si ,,cu capul pe umeri"

El este un vizionar, un ,,anvatgardist",,,,,!

Lasa-ti oamenii sa viseze!

Este dreptul lor, si este drept: ,,pe banii lor".

Sa aveti o seara frumoasa!

Link spre comentariu
  • 2 săptămâni mai târziu...

Nu e priponit nimeni, ci mai convingător, e chiar pe la Baia Mare, unde construiește acum, un generator de 100 Kw. Face cineva mai sus, niște calcule cu acumulatori de 55 ah, parcă, de unde-i reiese faptul c-ar funcționa doar 2h. Omul nici nu folosește acumulatori așa mari, ci unii de capacitate mică, ca cei de la motorete. Sunt multe legi pe care unii dintre noi nu vrem să le știm și nici pe alții să le ignore nu-i lasă, blocându-le calea spre a realiza ceva util și diferit, față de voința marilor îmbârligători ai lumii.

Link spre comentariu

Băiete, legile fizicii nu le poți încălca. Le știi, nu le știi, oricum le respecți. Celelalte legi sunt făcute să fie încălcate.

Editat de Vizitator
Link spre comentariu

Trebuie să știi cum să eviți legile penale în vigoare ca să poți fraieri oamenii cu niște legi din alte universuri... și cu generatoare de energie ,,moka,,. Chestia e că înșelăciunea tot iese la iveală până la urmă, chiar dacă excrocii au destui bani să cumpere judecătorii și scapă ieftin, că așa-i pe la noi.....

Link spre comentariu

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Am plasat cookie-uri pe dispozitivul tău pentru a îmbunătății navigarea pe acest site. Poți modifica setările cookie, altfel considerăm că ești de acord să continui.Termeni de Utilizare si Ghidări