Sari la conținut
ELFORUM - Forumul electronistilor

Crown Macrotech 5000i sau 5002vz?


Postări Recomandate

RADU, am inteles foarte bine, stai linistit!

Nu e nicio suparare!

Eu doar incerc sa ajut atit cit ma pricep si unde am experienta si m-am lovit de aparatul respectiv.

Fac (realizez) ceva si mai si repar pentru ca imi place ceea ce fac!

Si imi mai place sa prezint cu lux de amanunte ce fac sau o reparatie, ajuta colegii (consider eu) chiar daca au fost unii colegi care spuneau ca 1-2 poze sint suficiente in detrimentul link-urilor de YT...

Pozele arata inceputul si rezultatul iar in linkurile de YT  incerc sa explic ce am facut, sa invete si altii.

 

Hai, o Duminica frumoasa, eu ies la o bere!

Noroace!

Link spre comentariu
  • Răspunsuri 26
  • Creat
  • Ultimul Răspuns

Top autori în acest subiect

Pofta mare!

Spritz placut!

Sa ne ierte Ratza sau Sharky, a fost o deviere hazlie.

Se poate face curat dar recomand sa lase pozele, am auzit si de clone de VZ, China, care au cu totul altceva in interior!

Atentie ce cumparati, desfaceti scula si confruntati cu pozele puse!

Link spre comentariu
  • 6 ani mai târziu...

Gandeste-te pt ce il vrei.  

In stare perfecta incep sa fie din ce in ce mai putine (deci mai greu de gasit) asa ca din acest pdv probabil merita banii.

Pe de alta parte vin vremuri ingrijoratoare, lucrurile se vand din ce in ce mai greu (oamenii tin banii).

Cumpanesti bine si decizi.

Link spre comentariu

La cum arata, eu zic ca merita, pare ingrijit si curatat la timp. Oricum mai merita un 200-300 euro, schimbat finalii si prefinalii (ca sint destul de lucrate, cicluri de cald/rece si pot ceda oricind) upgradate diodele in VZ, bibilit pe ici-colo si reglat ca la carte, teoretic la el nu prea  are ce sa imbatrineasca decit finalii si prefinalii.

Mie tot ce mi-a trecut prin mina din seria macrotech, am recomandat aceste lucruri, toti clientii au fost extrem de multumiti.

Singurul dezavantaj, ca este greu, dar ca sunet si putere, greu de egalat.

Link spre comentariu

Discutam de 16 perechi (32 buc) finali MJ21193-94, 4 perechi (8 buc) prefinali MJL21193-94+reglaje ca la carte, A-Z.

 

DSCN5721.jpg

 

 

 

DSCN5720.jpg

 

Ce se vede sint doar finalii si prefinalii, cite o jumatate din fiecare canal, partea high side si low side.

 

Cind iei unul defect, 99,9% schimbi si tot ce este in circuitul de VZ (forta si comanda forta pe canalul defect), eu zic ca mai bine unul functional, nereparat, apoi upgradat si e ca nou.

 

Cam asta contine o "fieratanie", completa.

 

4g6mti.jpg

 

 

Editat de DjLeco2021
Link spre comentariu
  • 3 săptămâni mai târziu...

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: Postarea ta va necesita aprobare moderator înainte de a fi vizibilă.

Vizitator
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Răspunde la acest subiect...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.




×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Am plasat cookie-uri pe dispozitivul tău pentru a îmbunătății navigarea pe acest site. Poți modifica setările cookie, altfel considerăm că ești de acord să continui.Termeni de Utilizare si Ghidări