Sari la conținut
ELFORUM - Forumul electronistilor

polaroid p24led13


Postări Recomandate

  • Răspunsuri 7
  • Creat
  • Ultimul Răspuns

Top autori în acest subiect

Top autori în acest subiect

dupa cate am experimentat eu cu mb82 la updateul de pe usb nu se face update si de versiune de display,deci teoretic daca tv-ul inca nu este decedat sa nu poata boota de pe usb,si prezinta licariri ale ledului stby ar trebui sa booteze fara probleme de pe usb,dar totusi ar fi bine sa salvati continuturile memoriilor spi flash cu un programator de acest gen,  http://www.elforum.info/topic/77190-kit-progamator-eeprom-postal-avr-pe-usb-si-kit-super-multi-tester/page-43?hl=+programator++postal&do=findComment&comment=935583   memoriile spi sant u12 si u10,va pot da si un soft oficial daca vre-ti sa incercati un update de pe usb,

 

http://fisierulmeu.net/2BVf/17MB82_V.0.8.4_Core_Update_Yazilimi.zip 

se formateaza un stick usb fat 32 si se pune fisierul din arhiva direct pe stick fara foldere sau arhive 

 

1. Switch-off the TV by unplugging power cord.
2. Connect the USB flash drive (containing the software update) to the USB connector on the TV.
3. Press and hold the “OK” button on the remote control. Do not release the “OK” button on the remote control, Switch on the TV by connecting the power cord again.
4. Release the OK button once the LED starts blinking. LED blinking indicates that the software upgrade is in process.
5. TV start-up by itself upon successful software upgrade.
6. To confirm the latest software is properly installed, check the software version displayed in the [settings]. (Step 1 describes on how to check the software version)
Editat de iuliantv
Link spre comentariu

  La update.ul de pe stick,pe USB se face si update la versiunea de display,la MB82,asa ca daca nu.i dai ce trebuie ...in cel mai fericit caz ai sa ai imagine rasturnata sau ''negativata''.

Salveaza mai intai continutul memoriilor dupa cum ai fost sfatuit!

 Bin.uri si firmware.uri ai sa gasesti de proba destule pe forum,chiar zilele astea au fost postate citeva pentru MB82!

Editat de radu72
Link spre comentariu

  La update.ul de pe stick,pe USB se face si update la versiunea de display,la MB82,asa ca daca nu.i dai ce trebuie ...in cel mai fericit caz ai sa ai imagine rasturnata sau ''negativata''.

Salveaza mai intai continutul memoriilor dupa cum ai fost sfatuit!

 Bin.uri si firmware.uri ai sa gasesti de proba destule pe forum,chiar zilele astea au fost postate citeva pentru MB82!

deci nu se face update de display,dacai ai cerceta mai mult inainte sa contrazici ar fi ok, eu am spus-o din propie experienta ,softul ce a fost dat a fost folosit personal ,pe 21,xx inch,23,xx inchi, 32 inch si 40inchi,dar atentie doar in cazul in care nu au fost rescrise  memoriile spi flash,in una din cele doua memorii se afla continutul tipului de display,nu mai tin minte exact care din ele,dar se poate afla din teste,

la mb60 mb62 la update de pe usb se rescrie si tipul de display

Editat de iuliantv
Link spre comentariu

 Tot din experienta vorbesc.Am avut MB82(si am avut cateva)la care am scris cele 2 memorii si rescris,n.am gasit nici un soft care sa fie original,ori imagine rasturnata si cu alt LVDS,ori fara imagine dar cu sunet!Satul de reainscris cu consola am incercat versiuni mai simple(update de pe stick).Surprinzator a aparut imaginea corect,la fel am patit.o la 21'',la 23,6 sau 32''.E adevarat,odata a trebuit sa.i pun pinul 9 la masa la tkon(inainte nu aveam imagine dar era sunet,dupa update a aparut imaginea dar a trb sa.i fac select LVDS).Care este in aceste cazuri fenomenul?chiar nu stiu,daca nu reinscriam memoriile...mai ziceam,dar asa?

Editat de radu72
Link spre comentariu

,,deci nu se face update de display,dacai ai cerceta mai mult inainte sa contrazici ar fi ok, eu am spus-o din propie experienta ,softul ce a fost dat a fost folosit personal ,pe 21,xx inch,23,xx inchi, 32 inch si 40inchi,dar atentie doar in cazul in care nu au fost rescrise memoriile spi ,in una din cele doua memorii se afla continutul tipului de display,nu mai tin minte exact care din ele,dar se poate afla din teste,

la mb60 mb62 la update de pe usb se rescrie si tipul de display,,

Link spre comentariu

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum



×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Am plasat cookie-uri pe dispozitivul tău pentru a îmbunătății navigarea pe acest site. Poți modifica setările cookie, altfel considerăm că ești de acord să continui.Termeni de Utilizare si Ghidări