Sari la conținut
ELFORUM - Forumul electronistilor

lg crt defect


Postări Recomandate

  • Răspunsuri 29
  • Creat
  • Ultimul Răspuns

Top autori în acest subiect

Top autori în acest subiect

Multumesc de indicatie,as lipi eu acel pin 9 h/t daca nu ar fi el foarte bine lipit...dar este.Potentiometru screen trafo la impingeri usoare merge apoi iarăsi se stinge si tot asa....

 

 

Se aplica artificiul de obtinere a tensiunii de G2 prin redresarea impulsurilor din colectorul tranzistorului de linii.

numai ca nu o sa se aprinda filamentul de la G2

poate totusi filamentul este aprins si nu are tensiune pe G2 , atunci se poate folosi artificiul asta , altfel are lipitura rece in alta parte si la miscarea trafului revine

filamentul poate fi alimentat separat cu trei spire pe traf - dar intii trebuie stabilit exact care este defectul

Link spre comentariu

numai ca nu o sa se aprinda filamentul de la G2

poate totusi filamentul este aprins si nu are tensiune pe G2 , atunci se poate folosi artificiul asta , altfel are lipitura rece in alta parte si la miscarea trafului revine

filamentul poate fi alimentat separat cu trei spire pe traf - dar intii trebuie stabilit exact care este defectul

 

Exact asta este problema daca nu se aprinde filamentul , Dute Domnule cu el la atelier pina nul strici mai rau offfff eu sint satul de clienti de astia. ca dupa ce umbla in tv sil strica mai rau il aduce la atelier varza  :91 pentru o nimica toata si sta bietu meserias sa repare ce a stricat si se mai poate repara doar cu ciocanu de 10kg :nerv

Link spre comentariu

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum



×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Am plasat cookie-uri pe dispozitivul tău pentru a îmbunătății navigarea pe acest site. Poți modifica setările cookie, altfel considerăm că ești de acord să continui.Termeni de Utilizare si Ghidări