Sari la conținut
ELFORUM - Forumul electronistilor

multimetru electronic


Vizitator ciogaby

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 9
  • Creat
  • Ultimul Răspuns
  • 1 lună mai târziu...

ce ma distreaza intrebarile si raspunsurile astea :smt003 eu repet ce tot intreb :cati bani facecti cu el ?sau cumparati ceva scump doar asa ca e scump si stie sa faca si aia, si aia ... sa fie acolo, ca nu se stie niciodata la ce trebuie ...mai stiu eu pe unii care au telefoane de 20 mil si le folosesc sa dea beep-uri ca nu au bani de credit :pol:

Link spre comentariu

apropo de folii protectoare si abtibilduri sa va mai zic ce am intalnit eu in timp ( ca tot e 7 dimineata si nu am apucat sa ma culc inca :smt003 )1. televizoare de 7-8 ani vechime venite la reparat - au pe ecran neatins abtibildul tip reclama pe care scrie mare : TELETEXT , 100 PROGRAME , STEREO, ETC - ocupa un sfert de ecran - in general in partea stanga sus in colt2. televizoare tip album - toata carcasa plina de abtibilduri cu fotbalisti , actori din beverly hills , etc - din cauza ca nu au mai avut loc pe cutie, televizorul fiind diagonala 51 , de jur imprejur pe ecran un cordon de abtibilduri - constatare - nu se vede randul doi de scris la subtitrare 3. telecomanda invelita in punga originala - asa este de zece ani - punga este neagra deja de murdarie , nu se mai vede nici o tasta prin ea - clientul spune : eu stiu tastele, nu trebuie sa le vad 4. televizor cu tub ciobit aproape central - probabil asa a fost adus de dincolo - remediu client : lipit abtibild pe ecran peste ciobitura nu imi mai aduc aminte acum altceva :smt006

Link spre comentariu

Electronistii bazati(si cu clienti)isi cumpara aparate de masura bengoase si scumpe, pentru simplu fapt ca au nevoie de timp sa cunoasca respectivul aparat, sa-i interpreteze indicatiile, pana li se "lipeste" de mana aparatul.Cu un stift, n-ai cum, nici nu apuci sa te obisnuiesti cu el, si se si strica...ce faci?cumperi alt stift identic?Asa ca mai bine dai un ban(daca-l ai...)si pe urma faci"vraji" cu multimetrul...

Link spre comentariu

Arhivat

Acest subiect este acum arhivat și este închis pentru alte răspunsuri.




×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Am plasat cookie-uri pe dispozitivul tău pentru a îmbunătății navigarea pe acest site. Poți modifica setările cookie, altfel considerăm că ești de acord să continui.Termeni de Utilizare si Ghidări