Sari la conținut
ELFORUM - Forumul electronistilor

tv saba m36135


Postări Recomandate

  • Răspunsuri 40
  • Creat
  • Ultimul Răspuns

Top autori în acest subiect

Colegul nostru Dan , care are toate aparatele posibile, pun pariu ca pe asta nu o are! Si-ti indica la fix piesa defecta? Haideti sa fim seriosi..., asta nici de banc nu-i buna.Cred ca "colegul" nostru "smecher" deja a cautat-o de zor pe net.In un fel e simpatic "bubu", multa lume-l "trage de urechi", el n-are nici o treaba..., nu-i stress si-l doare fix in basca :rade:

Link spre comentariu

revin,am probat pe bec,am scos afara finalul lini 1803d am conectat un bec de 100w,neavand altul,si am masurat pe bec si am 104v,tensiunile de 12v,17 sant,pe L7805 la intrare am 7,5v la iesire am 5v,pe memorie am 5v,pe pinul 14 al multifunctionalului am 8v,la apasarea butonului de power se aprinde odata ledul de standbay,pe urma se stinge,cand se stinge ledul am 8v pe pinul 14 al MULTIFUN,daca pun borna de la aparat pe cuartul de langa MULTIFUN se aprinde ledul si dispare tensiunea de 8v,iar pe cadre nu am nici o tensiune,conform schemei,ce sa mai verific,va rog.

Link spre comentariu

Eu cand am defecte complicate folosesc eXtremeTesterul si imi spune imediat unde-i problema...

Pai daca ajung sa pun testerul...sa sa-mi spuna ca BU808DFI e defect...e grav...pot sa deschid geamul sa-mi arunc sculele pe geam si sa astept o versiune superioara a acelui tester care schimba singur tot ce gaseste defect in acel tv....si eu sa incasez banii. :rade: :rade:

 

P.S. in afara de ce a aratat defect testerul in a 2-a parte a filmarii...nu a precizat ca trebuie sa schimbi si ceva filtraje care le gasesti sigur devalorizate in BV...sursa etc.

Editat de nationalistu
Link spre comentariu

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: Postarea ta va necesita aprobare moderator înainte de a fi vizibilă.

Vizitator
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Răspunde la acest subiect...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.




×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Am plasat cookie-uri pe dispozitivul tău pentru a îmbunătății navigarea pe acest site. Poți modifica setările cookie, altfel considerăm că ești de acord să continui.Termeni de Utilizare si Ghidări