Sari la conținut
ELFORUM - Forumul electronistilor

Nu am sunet la PC


mihai2

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 12
  • Creat
  • Ultimul Răspuns

Top autori în acest subiect

Zile populare

Top autori în acest subiect

Buna ziua,intr-adevar nu stau toata ziua pe net;am instalat windows 7;am dat clic pe difuzor,a inceput sa caute problema si in final a raspuns ca nu are driverul instalat;i-am dat sa caute si nu a gasit nimic;am cautat pe net si nu am gasit;nu prea le am cu softul.Va multumesc pt.raspunsuri

Link spre comentariu

Pentru placa de baza Gigabyte GA-8IPE1000-G driverele sunt aici: http://www.gigabyte.com/products/product-page.aspx?pid=1863#dl

 

Pe pagina respectiva mai trebuie ales doar sistemul de operare, insa de la Gigabyte sunt doar driverele pana la Windows XP. Este o placa de baza destul de veche. Ai putea incerca sa instalezi driver-ul care este pentru Windows XP, este posibil sa functioneze perfect, insa este posibil si sa creeze probleme in Windows 7. Eu insa am mai instalat pe multe calculatoare cu succes driverele care au fost facute pentru sisteme de operare mai vechi.

 

La specificatiile placii de baza apare bine cunoscutul "Realtek AC97", deci ai si posibilitatea sa descarci driver-ul direct de pe pagina producatorului Realtek unde este si driver pentru Windows 7: http://www.realtek.com.tw/downloads/downloadsView.aspx?Langid=1&PNid=23&PFid=23&Level=4&Conn=3&DownTypeID=3&GetDown=false

Link spre comentariu

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum



×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Am plasat cookie-uri pe dispozitivul tău pentru a îmbunătății navigarea pe acest site. Poți modifica setările cookie, altfel considerăm că ești de acord să continui.Termeni de Utilizare si Ghidări