Sari la conținut
ELFORUM - Forumul electronistilor

cuptor cu microunde silva


Postări Recomandate

Buna seara tuturor.cuptorul arata bine si chiar incalzeste dar trazneste si fulgera in acelasi timp....am scos folia de mica si surpriza era imbibata cu apa----clar....verific magnetronul si caciulita aia din virf pe jumatate e carbonizata...poate functiona asa sau trebuie inlocuit sau poate se schimba caciulita?nu am o placa asa de mare de mica la indemina dar am 2 mai mici se pot pune una peste alta sau lipii intre ele in asa fel sa devina un intreg nu dauneaza ?sau in loc de mica se poate folosii si altceva gen folie de plastic din displayuri sparte?

Link spre comentariu
  • Răspunsuri 1
  • Creat
  • Ultimul Răspuns

Top autori în acest subiect

Top autori în acest subiect

Vizitator razvatree

Salut!

Daca caciulita,cum spui tu e carbonizata o sa faca tot asa.Unii inlocuiesc caciulita cu un corp de la becurile auto,e fix pe diametru.Eu personal nu am incercat.

Cit despre placa de mica,teoretic poate functiona si fara dar nu e recomandat.Rolul ei e de protectie la umiditate a magnetronului.

La unele cuptoare in loc de mica e plastic.

Link spre comentariu

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: Postarea ta va necesita aprobare moderator înainte de a fi vizibilă.

Vizitator
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Răspunde la acest subiect...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.




×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Am plasat cookie-uri pe dispozitivul tău pentru a îmbunătății navigarea pe acest site. Poți modifica setările cookie, altfel considerăm că ești de acord să continui.Termeni de Utilizare si Ghidări