Jump to content
ELFORUM - Forumul Electronistilor
Sign in to follow this  
gheo23

Telecomanda Hyundai 26L43 TFT LCD

Recommended Posts

As dori sa stiu ce telecomanda merge la acest televizor.Motherboard L6-B Y51.190-05.Ar fi buna o fotografie cu telecomanda originala.Am vazut ca are doua selectoare deci e PIP.Multumesc anticipat !

n-am inteles ce treba are imaginea tc originale.....

daca era vorba de codul de emisie era altceva,

in rest nu ajuta la nimic!

Multumesc Florin !

D-le Palcu fotografia ma ajuta sa gasesc o telecomanda din oferta interna care nu ofera date complete despre tipurile de tv compatibile cu acestea.

atentie ca telecomenzile mai seamana intre ele si au alte coduri si nu va merge 

Y10187R, ZR4187R

uite un exemplu tel. merge numai la aceste tipuri de tv si arata la fel dar are alt cod
BUSH PDP42TV003 D4A000,
ONN AO17LC, M7C000, KMK01, LCD, 
ONN AO26LC, P7E000, KMK01, LCD,
PROSONIC 20LCD57X,
PROSONIC 20LCDTVB20,
PROSONIC 26LMC29,
PROSONIC 30LCDTVB30,
PROSONIC 32LCD57X,
PROSONIC 32LMC31,
PROSONIC 42LCD57X,
PROSONIC 42LMC34,
PROSONIC 42PLASMAL6B,
PROSONIC B20LG,
PROSONIC EFS000,
PROSONIC LCD26X57,
PROSONIC TVB30,

post-223979-0-46883300-1453145591_thumb.jpg

Edited by Harhas Florin

D-le Palcu fotografia ma ajuta sa gasesc o telecomanda din oferta interna care nu ofera date complete despre tipurile de tv compatibile cu acestea.

din pacate oferta interna nu cuprinde pe cea din poza care este exclusiv fabricata in vest,la noi este valabil in cel mai fericit caz un cod  de emisie ir sau ceea ce se gaseste in baza de date tc programabile

din pacate oferta interna nu cuprinde pe cea din poza care este exclusiv fabricata in vest ...

vest  inseamna  2  questii  mari  si  late ...

1--  originala  oem  este  fabricata  de  firma  beko ,  care  este  turceasca  101% .

2--  clona  este  fabricata  in  china .

... cum  s-ar  zice  mai  pe  romaneste ,  ambele  variante  sint  cit  se  poate  de  vestice ... :rzb

Am programat o universala care face o parte din comenzi si mai fac ,,sapaturi" dupa una care sa se potriveasca.Stima !

Am reusit sa programez o universala si pot accesa meniurile , mai putin functia PIP.Telecomanda originala costa cam mult iar tv-ul e mai vechi si nu merita.Multumesc pentru raspunsuri !

Guest
This topic is now closed to further replies.
Sign in to follow this  

• Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.