Jump to content
ELFORUM - Forumul electronistilor

Meniu service Beko 12.1

Recommended Posts

• Replies 14
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Ma tem ca este o telecomanda de service care are pe ea butoane pe care scrie "SER-IN" "SER-OUT"asa se observa in caietul service este posibil sa existe vreo telecomanda care face cele doua butoane, care o fii ma intreb ca nu am nici telecomanda originala am cumparat una

Am scris mai sus ca nu raspunde la telecomenzi de PCA,si ca sa termin va descriu ce am facut ca sa rezolv problema poate va este de folos,am cumparat o telecomanda de Beko 12.1 cea care SYS pe ea am desfacut-o si ca sa intru in service mode dupa indelugi tatonarii,am ajuns ca trebuie sa fac scurt intre pinul 9 si 17 a intrat in sevice am facut reglajele asa cum arata in manualul service de "Beko 12.1" am memorat cu tasta alba si am iesit din service cu tasta verde din mijlocul joysticku-lui,acum tv se afla la client,va multumesc mult Raducanu Radu

Revin domnu Tavi dar nu raspunde la telecomenziii gen P909,P3046,s.a.m.d,am incercat o gramada gen pca, dar nu raspundea la ele,ce pot sa va spun sa fii fost toate defecte dar am un tester de telecomenzi si cu semnal sonor si suna alt fel decit pt pca

Credeti ca nu am incercat cu contrast minus,pai eram nebun cind alte beko intra cu acesta tasta nu va repetatii nici nu va plictisiti suntem niste nebuni care ne plac electroni asta este tin sa-mi cer scuze daca am depasit limita bunului simt O sera buna , Raducanu Radu

nu exista sunt doar 3 metode de a intra in service la beko ( in afara de cele mai vechi sau egale cu 10.3 & co ) , si au fost enumerateai gresit tu ceva ce ai facut tu a fost sa ii simulezi acea tasta " contrast minus "

• 5 years later...
  • 1 year later...

avea dreptate propietarul la unele nu intra nici cu taste contast sau lumina nici cu menu 9301 sau alte variante alta solutie decat a desface telecomanda este o tel n18 tauras zander contrast etc :ciuda: la care se apasa tasta slepp a m gasit pe net si sa si confirmat

se confirma inca o data,nu a mers cu 909,1690,contrast -merge cu n18 cu care face mai toate functiile, menu service beko 12.1 slep remote control n18(tauras,kontrast,etc)