Jump to content
ELFORUM - Forumul electronistilor

NOU_Soft design PCB_"SoloPCB"-FabStream

Recommended Posts

• Replies 7
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Imi cer scuze

timp de o saptamina , pe siteul oficial nu se putea decarca ( dadea erori)

am incercat cu 3 browsere si 2 retele net (momentan vad ca si-a revenit)

mai postez inca o data link-ul

http://www.fabstream.com/solopcb-design-software.php

Care moderator a sters link-ul ?????

S-a deschis iar sezonul de vinatoare ???

Un exemplu::::::::

http://www.elforum.info/topic/106993-sursa-cu-tny268/  

:96

Edited by spark

chiar daca mai pun link-ul catre contul meu google drive o sa-l stearga din nou

am pus un exemplu cind un moderator important al forumului a pus un link " catre necesitatile lui"

am primit de la un prieten din spania niste fisiere _sch si brd pe care nu le puteam deschide cu nici un soft pe care il cunosteam

mi-a raspuns ca ei folosesc de ceva timp un soft de la "" FabStream_SoloPCB"" si ma-m gindit ca sunt electronisti care ar putea fi interesati de asa ceva

softul pare misto nu am avut timp sa ma "joc " cu el

chiar daca mai pun link-ul catre contul meu google drive o sa-l stearga din nou

Stimate utilizator, nu sta nimeni sa descarce programele din surse dubioase sa vada daca e versiunea free, oficiala, neoficiala sau ceva piratat sau infectat. Politica elforum in privinta asta e clara si ai fost de acord cu ea in momentul inregistrarii. Te invit sa mai citesti o data regulamentul.

Versiunea descarcabila de pe site-ul oficial este free si lipsita de virsusi, gargauni si alte balarii.

La prima vedere pare OK lucrul cu SoloCapture. Nu am avut timp sa vad cum este si cu SoloPCB.

Inca o observatie: neavand timp sa ma joc prea mult cu el nu imi pot da seama cum iti realizezi propriile librarii, insa in urmatoarea perioada voi incerca si asta.

L-am descarcat, l-am instalat, vom vedea  dar este greu sa iti schimbi programele cu care  te-ai obisnuit. Multi si-au facut librari propri, este greu sa o iei de la capat mereu. Si inca ceva, in partea de captura am plasat un PIC amarat, are nene o capsula cat un sfert de pagina, ciudat. :nas:

Banuiesc ca este nou respectivul soft , nu au aparut videotutoriale cu el

Sunt fan "eagle" si am invatat sa-mi creez propria librarie In chimb imi pare rau ca nu am invatat in "proteus" acolo ma bucuram de simulare mai ales in schemele cu MC

Si mie mi se pare ciudat un pic ___Ma gindeam ca a aparut ceva nou care are rezolvate toate bugurile