Sari la conținut
ELFORUM - Forumul electronistilor

cine ma poate ajuta?


Vizitator Ovidiu Augustin

Postări Recomandate

Vizitator Ovidiu Augustin

daca nu am postat in locul corect ... rog moderatorii sa mute topicul acolo unde trebuie ... dar am o dilema cu o pereche de difuzoare ...am cautat pe net ceva informatii despre nishte difuzoare ... am gasit difuzoarele ... dar pagina era pe limba poloneza parca ... sau ceha ... ceva de genu ...shi cum nu shtiu o iota din limba aia ... nu am reusit sa gasesc mai multe informatii despre ele asa ca apelez la ajutorul vostru ... poate reusiti sa gasiti ceva mai multe informatii despre difuzoarele respectivedifurile sunt : DIBEISI model G6501 ... 50w ... 8 ohmi ... am nevoie de cat mai multe informatii despre ele pt a calcula incintele ... Sper ca ma poate ajuta cineva cu un link ... sau informatii cat mai detaliate ... va multumesc anticipat!

Link spre comentariu
  • Răspunsuri 3
  • Creat
  • Ultimul Răspuns

Top autori în acest subiect

Top autori în acest subiect

Vizitator moga alexxx

Sharky ial mai usor.... :partyman:, e si el nou pe forum . Incearca si tu o cutie inchisa depinzand de ce diametru au . Parametri putin pos sa gasesti , deci parerea mea e sa faci o cutie la plezneala de 30L inchisa pt 12" si de 25L pt 10"

Link spre comentariu
Vizitator Ovidiu Augustin

difurile nu sunt ale mele ... shi kiar dak ar fi ... nu imi permit ceva profi ... ash cauta un raport cat mai bun calitate/pret ... adica ce poti cumpara cat mai bun pe bani cat mai putini ... revenind la respectivele difuri ... dupa cum spuneam ... sunt de 50 watti ... 8 ohmi ... diametru de 16 cm!!! nu sunt mari ...

Link spre comentariu

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum



×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Am plasat cookie-uri pe dispozitivul tău pentru a îmbunătății navigarea pe acest site. Poți modifica setările cookie, altfel considerăm că ești de acord să continui.Termeni de Utilizare si Ghidări