Sari la conținut
ELFORUM - Forumul electronistilor

Programare 27C1000


Postări Recomandate

  • Răspunsuri 3
  • Creat
  • Ultimul Răspuns

Top autori în acest subiect

Top autori în acest subiect

Eu stiam ca 27C1000 este EPROM nu EEPROM, adica se sterge cu ultraviolete nu electric.Parca se programa numai paralel cu 12.5V si iti trebuie un programator de promuri, nu numai un soft. Softul depinde de ce tip de programator (hardware) ai.Cauta "EPROM programmer schematic" cu google si trebuie sa gasesti ceva.

Link spre comentariu

Eu stiam ca 27C1000 este EPROM nu EEPROM, adica se sterge cu ultraviolete nu electric.Parca se programa numai paralel cu 12.5V si iti trebuie un programator de promuri, nu numai un soft. Softul depinde de ce tip de programator (hardware) ai.Cauta "EPROM programmer schematic" cu google si trebuie sa gasesti ceva.

Ai dreptate , aceasta este EPROM CMOS , se scrie cu programatoare paralele la o tensiune de scriere de 12,5 V . iar ca soft se poate folosi , -Willem Eprom- ,cel putin asa am dedus eu din tot ce am putut gasi pe net . Multumesc pentru indicatiile tale care mi-au risipit neclaritatile. :drinkers:
Link spre comentariu
  • 1 an mai târziu...

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum



×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Am plasat cookie-uri pe dispozitivul tău pentru a îmbunătății navigarea pe acest site. Poți modifica setările cookie, altfel considerăm că ești de acord să continui.Termeni de Utilizare si Ghidări