Sari la conținut
ELFORUM - Forumul electronistilor

TV Hisense rog ajutor


Postări Recomandate

am incercat din bobina , bobina este buna ,cautarea merge si tot trece peste programe si la cautare automata si manuala.La76810 se incalzesta destul de bine.Am uitat sa spun caci tv-ul a fost pus pe stand-by cind sa defectat,si in aceeasi zi sau defectat mai multe tv-uri ,a trasnit in distribuitorul de la cablu.Am gasit LA76818 si din dataschetul acestui integrat mi se pare ca se poate inlocui cu vechiul LA76810,am sa comand si am sa incerc.

Link spre comentariu
  • Răspunsuri 26
  • Creat
  • Ultimul Răspuns

Top autori în acest subiect

  • 2 săptămâni mai târziu...

in modul servis cum se poate intra,incerc sa atasez modelul telecomenzi

am pus si un alt LA76810a nou si am imaginea pe A/V buna dar prin selector nu am ,doar sunetul se aude .Cu jungla veche am imaginea din selector dar alb negru.Am pus si un alt dump si tot nu functioneaza cum trebuie.Pina la urme sa fie dumpul devina???Sau posibil sa fie jungla partial defecta?????????
Link spre comentariu
  • 2 săptămâni mai târziu...
  • 3 săptămâni mai târziu...
Vizitator booghi01

Scuze pentru intarzierea cu care raspund, in meniul service la acest model se intra folosind un buton ascuns din telecomanda. Ca pozitie ar trebui sa fie sub ultimul buton din stanga jos (sub -|S|-), asadar ori desfaci telecomanda ori intepi folia. De chestia verzuie scapi intrand in al 3 lea meniu si schimband valoarea 0 in 1 (la mine asa a fost)

Link spre comentariu
Vizitator booghi01

acum ca a venit borba de acest tip de tv am si eu o problema (am mai scris undeva pe forum dar nu mai gasesc postul).Ca sa fiu scurt Tv -ul meu are urmatoarea problema: o ia razna, se schimba programele singure, intra si iese din meniuri singur..... practic ia toate butoanele la rand. Pentru o perioada si-a revenit dupa ce am intrat in meniul service insa acum face acest lucru cam dupa o jumatate de ora de functionare. Am verificat tot , totul OK a mai ramas memoria, Stie careva cum poate fi verificata sau macar unde gasesc alta?

Link spre comentariu
  • 2 luni mai târziu...
  • 8 ani mai târziu...

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum



×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Am plasat cookie-uri pe dispozitivul tău pentru a îmbunătății navigarea pe acest site. Poți modifica setările cookie, altfel considerăm că ești de acord să continui.Termeni de Utilizare si Ghidări