Jump to content
ELFORUM - Forumul electronistilor
Tomii

Nelamurire

Recommended Posts

Buna seara sambata mam pregatit de 1 mai cu niste boxe portabile deoarece dorim sa merge cu corti am avut acasa cv boxe aiwa su 1 tweet si 1 de bass aia de bass aprox 30W ok am avut acasa un amplif 1 serire de joase alta de nalte alimentat de la baterie de 12v 4Amper sunetu se audea slabutz depe lumia a meu deci ma gandeam la o preamplificare asa ca am mai gasit prin casa ceva amplificator de la boxe din acelea simple 2 boxe erau nush exact puterea da este micutz amplificatorul si il folosesc pe post de preamplificator 

Ceva de genul Telefon => amp1 (pre amp)=> amp2 => boxe 

proble mea este ca daca conectez sistemul la o baterie de masina de exemplu 55 amperi amplificatoarele nu vor avea de suferit ???? nu se ard ??? 

EDIT: Totul se aude foarte bine bassul inaltele doar ca la un moment dat dac dau volumu tare la pre amp baraie ca amplificatoru este in cutie si are vol la max l-am lipit acolo problema este ca baraie si led-urile de pe amn2 aplificatoarele scad in luminozitate la bass asta banuiesc eu ca este din cauza acelei bateri de 12v 4 amperi de ATV era si ii pe moarte :))

SCUZATI GRESELILE GRAMATICALE :)

Edited by Tomii

Guest
This topic is now closed to further replies.

• Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.Terms of Use si Guidelines