Sari la conținut
ELFORUM - Forumul electronistilor

Dvd auto Scott DRX i900T


Postări Recomandate

Dvd-ul respectiv a avut contactele limitatoare duse si a fortat angrenajul pentru scoaterea display-ului pina s-a dus o rotita, am scos ultima roata din angrenaj pentru a culisa usor pe sina, am dat jos contactele si am facut un strap pe limitatorul care sesizeaza ca display-ul este scos afara.

Merge perfect dar in schimb am alta problema, afisajul frontal care se aprinde cind display-ul este bagat inauntru nu se mai aprinde (lipsa limitatorulu), informatia este afisata pe el dar nu am lumina!

Aveti o schema sau idee de unde si unde anume sa trag un fir pentru a fi continuu aprins? Ideea este ca nu vreau sa merg continuu cu display-ul scos pentru a vedea posturile de radio care functioneaza.

Multumesc!

post-183744-0-88779400-1429786538_thumb.jpg

Link spre comentariu
  • Răspunsuri 0
  • Creat
  • Ultimul Răspuns

Top autori în acest subiect

Zile populare

Top autori în acest subiect

Imagini postate

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: Postarea ta va necesita aprobare moderator înainte de a fi vizibilă.

Vizitator
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Răspunde la acest subiect...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.




×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Am plasat cookie-uri pe dispozitivul tău pentru a îmbunătății navigarea pe acest site. Poți modifica setările cookie, altfel considerăm că ești de acord să continui.Termeni de Utilizare si Ghidări