Sari la conținut
ELFORUM - Forumul electronistilor

Incarcator autofiletanta 18v


Vizitator adrianstanescu

Postări Recomandate

Vizitator adrianstanescu

Bună, Am o autofiletanta Black & decker HP188F3 cu baterii NiCd de 18v la care s-a ars stația de încărcare rapidă (cineva a tot băgat repede în priza stecherul). Inițial siguranta fuzibila era integrata în stecherul englezesc, dar intre timp îl înlocuisem deja cu unul standard fără siguranță pentru țara noastră. Aveți vreo idee despre ce componentă ar trebui sa verific ca să o înlocuiesc? În prezent dacă bag stecherul în priză nu se întâmplă absolut nimic, nu se aprinde nici un led, nu sună nimic. Multumesc mult!

Link spre comentariu
  • Răspunsuri 3
  • Creat
  • Ultimul Răspuns

Top autori în acest subiect

Top autori în acest subiect

Vizitator adrianstanescu

Siguranta fuzibila nu mai are, era inițial încorporată în stecher, dar am înlocuit stecherul cu totul cu unul fără siguranță. Ca aspect general, în mare nu pare nimic ars, dar peste 2-3 ore am sa postez niște poze ca sa fie mai clar.Multumesc!

Link spre comentariu

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: Postarea ta va necesita aprobare moderator înainte de a fi vizibilă.

Vizitator
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Răspunde la acest subiect...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.




×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Am plasat cookie-uri pe dispozitivul tău pentru a îmbunătății navigarea pe acest site. Poți modifica setările cookie, altfel considerăm că ești de acord să continui.Termeni de Utilizare si Ghidări