Jump to content
ELFORUM - Forumul electronistilor
Guest chintix

Se deformeaza imaginea.

Recommended Posts

Guest chintix

Va salut!Am incercat cu ceva condensatoare. Nimic! De ce se deformeaza imaginea la un TV cu tub catodic si se ingusteaza spre centrul imaginii, pe orizontala. Semnalul in cablul TV este de 80 de decibeli si deformarea este in functie de postul receptionat. Am incercat ceva cu magnetii de pe bobina de deflexie, dar mai rau am facut, asa ca am revenit cu reglajul de capatai. Pot fi remedii, va rog?Toate bune si va multumesc de pe acum !Cornel

Guest chintix

Poze, model tv........................................................

Merci!Am crezut ca sunt disfunctii standard, vizavi de TV-urile catodice, de slaba calitate. Este un chinezoi numit "Serreno" si caruia o sa-i fac poze maine, pentru edificare, motiv pentru care o sa-i promit colegei mei de apartament ca domniile voastre o s-o ajutati prin intermediul meu, ca sa aibe un confort vizual normal, in functie de bunavointa voastra!Pana atunci.....toate bune si poate mai gasim vre-un meserias care s-a izbit de acest defect in practica lui indelungata! Vorbesc Foarte serios !Tot EuLeoncris:DA! Clepsidra. Edited by chintix

Un meserias cu practica indelungata s-a lovit de 99,9% din defecte.

Dar din descriere pare defect E-W care nu are legatura cu programul tv.

De aceea o poza face cat 1000 de cuvinte.

Guest chintix

Un meserias cu practica indelungata s-a lovit de 99,9% din defecte.Dar din descriere pare defect E-W care nu are legatura cu programul tv.De aceea o poza face cat 1000 de cuvinte.

Iti Multumesc, prietene!Este in avantajul meu sa apara pozele. Asa ca va rog sa-mi raspundeti maine, dupa postari. Acum nu pot sa pozez.Toate bune! Buena Viro

Cu colega de apartament?????

Te salut Dane!Asa ii spun eu sotiei mele, careia ii datorez "fro" 35 de ani de colegialitate!Sa fi iubit!Cornel

Guest chintix

Va multumesc mult pentru ajutor ! Maine am sa va rog sa ma ajutati in aceeasi masura. Am sa pun poze explicite. Ma refeream la amaratul acela de chinezoi !Toate bune!=