Jump to content
ELFORUM - Forumul electronistilor

Pret service dvd recorder

Recommended Posts

Buna ziua, am un dvd recorder sony cu inregistrare hdd si discuri dvd + tuner analog.M-ar interesa ce pret percepe un service sony pt. reparatie.Defectul este la tuner si redare dvd/hdd, se manifesta prin prezenta unor dungi negre oblice fine.Poate fi vorba de inlocuirea unor condensatoare sau a unui cip?Ce pret imi poate percepe service-ul?Multumesc.

• Replies 8
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Popular Days

Top Posters In This Topic

La reprezentanța Sony trebuie să te aștepți la o sumă ,,serioasă,, pentru service postgaranție. De la 200-300 Lei în sus...depinde ce probleme găsesc...

Si nu inteleg dece?!?! O fi gravat sigla Sony pe ....firul de  cositor;pe sacaz.....pe masa de lucru?!?! :84

Pfoai,mi-am tras adidasi marca ADIDAS ......made in China sau ....Vietnam in cel mai fericit caz!!! Cam asa si cu.....reparatiile la ''firma''!!!

Candva era ''alta mancare de peste'' dar in ziua de azi.....

Edited by BUGHIU

Acesta e stilul service - ului oficial SONY . Bun , rau , ieftin , scump , nu conteaza . Si nici nu te roaga ... Principala destinatie a service - ului de la Sony Romania este asigurarea garantiilor . Daca mai ramane timp , se ocupa si de cele post - garantie . Ne lamentam degeaba pe - aici . Si concurenta nu prea merge sa - i facem . Macar din motivul ca au acces la baza de documentatie , si mai ales la piesele de schimb , care au circuit dirijat . Eu am luat de cateva ori niste chestii de la ei , aduse pe comanda ... pentru ceva electronice personale care meritau reparate ( in opinia mea ... ) . Am platit de m - a secat ... inclusiv manopera , desi nu s - a prestat . Altfel , nu te baga in seama ...

P .S . - apropo , la unele produse SONY e alta " mancare de peste " ...

Edited by gauss