Jump to content
ELFORUM - Forumul electronistilor

Placa captura 8 canale

Recommended Posts

Buna seara! Am cumparat o placa de captura 8 canale de la mi....om,cred ca stiti despre ce vorbesc si nu functioneaza driverul de pe cd,fisierele sunt corupte.

Placa a fost cumparata pentru un magazin de langa mine si pusa pe un pc facut din bucati pentru ca propietarul magazinului detine un p3 iar placa de captura fiind cu 4 canale din care 2 s-au rupt.

Ma puteti ajuta cu un driver? Pe cutie scrie chipsetul Techwell TW 6816,va multumesc!

• Replies 10
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Placa este produsa acun 6-9ani.

De unde stiti ca este compatibila cu xp-sp3? ca sa nu intreb de codecuri video instalate. (retoric)

Si daca tot sunt driverele corupte, care din ele? alea de pe CD ori alea de pe net? (daca sunt cele de pe suport CD, cereti o copie de la vanzator)

Daca nu va da nimic, reapelati aici si o sa caut discul de la respectiva unealta. (am sigur discul din cutie undeva)

Edited by bratueduard

Placa este compatibila cu xp doar ca nu pot instala driverele,am bagat cd-ul si in calculatorul meu,unde am windows 7 si degeaba,fisierele sunt corupte,nu functioneaza.

Placa este cumparata noua de pe site-ul miv...om si nu cred c-o sa se schimbe nimic.Am cautat drivere si pe net,dar nu prea am gasit nimic,va multumesc!

Edited by DragosMarian

Le-am trimis un mail,desi am citit in comentarii acolo,un user a luat 3 placi din alea si nici una n-a mers,cd-ul era corupt... (comentariul fiind postat ieri,eu am dat comanda saptamana trecuta).

Nu cred c-o sa primesc vreun raspuns de la ei,oricum,va multumesc!

eu va recomand sa folositi un programel foarte simplu dar foarte util se cheama 3DP Chip

montati placa de captura  si instalati acset program si ar trebuii sa detecteze automat in baza lor de date driveele acelei placi le descarcati I ar trebuii sa functioneze

Bafta!