Sari la conținut
ELFORUM - Forumul electronistilor

Pistol de lipit Radioprogres - masuratori parametri


Postări Recomandate

  • 11 luni mai târziu...

Am gasit la fix informatiile care imi trebuiau in acest topic. Am un transformator dintr-un tv alb-negru, are peste 1 kg, sunt convins ca are suficient miez. O sa ii dau secundarul jos si vreau sa ii pun un cupru sanatos. As pastra primarul care e bobinat la 220V sa vad daca e bun pentru ce vreau eu, daca nu o sa il rebobinez, ii mai iau din tole daca are prea multe, vad eu ce ajustari ii fac.

Editat de Vizitator
Link spre comentariu

Acum o luna l-am incins asa de tare incat s-a rupt unul din firele ce ies din primar. Era cat p'aci sa-l pierd din cauza ca firul a ramas foarte scurt...a trebuit sa rup un pic izolatia de hartie ca sa am acces la el. La mine primarul are infasurarea cu 3 fire subtiri legate in serie...nu stiu daca asa trebuie. Daca se rupe sau se dezlipeste unul din cele 3 fire, nu mai merge deloc pistolul. L-am luat de nou prin '86, dar l-am dat de mai multe ori imprumut si poate o fi schimbat tarfo cu altul rebobinat pe genunchi. O sa fiu mai atent cu el...In rest, lipeste bine.

Editat de marius75
Link spre comentariu

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: Postarea ta va necesita aprobare moderator înainte de a fi vizibilă.

Vizitator
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Răspunde la acest subiect...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Am plasat cookie-uri pe dispozitivul tău pentru a îmbunătății navigarea pe acest site. Poți modifica setările cookie, altfel considerăm că ești de acord să continui.Termeni de Utilizare si Ghidări