Sari la conținut
ELFORUM - Forumul electronistilor

Circular de banc


Postări Recomandate

Am avut un circular de banc de care m-am folosit intens, vreo 7 ani, la confectionarea de mese pentru terasa, rafturi pentru ghivece de flori, gardulete pentru gradina, etc.. Dupa ce l-am imprumutat a ajuns in asa hal ca nu mai merita reparat!Tot imi "face cu ochiul" modelul fabricat de Bosch PTS10 dar e cam dublu fata de cat ar merita utilizarea acestuia in uz personal si nu industrial. As dori parerea unor colegi in achizitionarea unui circular nou (cu performante desigur modeste si pret pe masura).

Link spre comentariu

Eu mi-am cumparat unul rusesc cu puterea motorului de 900w , la care se poate folosi si ca strung sau polizor, in functie de dorinte, montand suplimentar diferite dispozitive .Pretul a fost de 800 lei, dar este drept ca acum 8 ani in urma.Astfel de agregate aduc comerciantii basarabeni sau se mai poate cumpara din bazarul sucevean.

Link spre comentariu

Eu mi-am cumparat unul rusesc cu puterea motorului de 900w , la care se poate folosi si ca strung sau polizor, in functie de dorinte, montand suplimentar diferite dispozitive .Pretul a fost de 800 lei, dar este drept ca acum 8 ani in urma.Astfel de agregate aduc comerciantii basarabeni sau se mai poate cumpara din bazarul sucevean.

Am avut si eu asa ceva dar l-au facut praf meseriasii pe care i-am avut la mansardarea casei! Am un polizor cu tocila, abrict, masini de gaurit, etc, dar numai circularul imi lipseste pentru a-mi confectiona gardulet in jurul rondurilor de flori. As putea sa cumpar garduletul dar de banii aia pot sa-mi recumpar circular (am circular de mana dar pentru taiat leturi nu e ok).
Link spre comentariu
  • 2 săptămâni mai târziu...
(am circular de mana dar pentru taiat leturi nu e ok).

 

 

 

Improvizeaza o masa pe care sa montezi circularul de mana cu discul in sus si ai rezolvat problema.

 

Stima.

Nu-mi sta in caracter sa lucrez improvizat si e mare pacat de fiecare deget de la mana! :rade:

 

Daca stii cum sa o faci nu e improvizatie.

Exista mese gata facute pt asa ceva

Link spre comentariu
  • 2 săptămâni mai târziu...

Marca Go On este potrivita celor care nu au ce face cu banii si nu le trebuie scula. cei care chiar utilizeaza asa ceva trebuie sa se uite in alta directie. Insist pe alegerea unui circular cu disc pe ax.

sper sa nu se considere reclama http://www.proma.ro/categorii_produse_p ... ubcatid=43

 

 

Eu am facut unul si am mai mare incredere in el decat intr-unul de cumparat.

Link spre comentariu
  • Administratori

Eu mi-am luat unu de asta http://www.proma.ro/produs.php?page=pro ... &itemId=83 dar de la alta "marca" adica nu are marca, fiecare isi pune marca lui ca le gasesti la toate firmele si la preturi diferite, un chinezism dar merge destul de frumos.

 

Nu am montat extensile alea pentru taiat din placi.

 

Mai am in atelier urmatoarele circulare BOSCH GCM 10 S si GKS 65 GCE

Link spre comentariu

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: Postarea ta va necesita aprobare moderator înainte de a fi vizibilă.

Vizitator
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Răspunde la acest subiect...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Am plasat cookie-uri pe dispozitivul tău pentru a îmbunătății navigarea pe acest site. Poți modifica setările cookie, altfel considerăm că ești de acord să continui.Termeni de Utilizare si Ghidări