Sari la conținut
ELFORUM - Forumul electronistilor

Probleme AUTOCOM


Vizitator alladdin205

Postări Recomandate

Vizitator alladdin205

Buna ziua!Am achizitionat de vre-o 2 luni un aparat de diagnoza AUTOCOM. Pana azi a mers perfect. Astazi, insa, nu a mai vrut sa se conecteze la un ford. Am incercat si la alte autovehicule si tot nu a vrut sa se conecteze. Am observat ca nu se mai aprinde nici ledul LINK. Am gasit pe un site niste solutii pentru aceasta problema. Totusi nu gasesc in tara un magazin de unde sa achizitionez piesele necesare. Atasez alaturat fisierul cu diagnosticarea si repararea acestor interfete. Daca ma poate ajuta cineva cu piesele din tutorial, contra-cost, ar fi tare bine. Nu mai am activitate fara acest dispozitiv de diagnosticare.

Repair Autocom CDP VCI.doc

Link spre comentariu

9241 se gaseste, cauti pe net, eu am cumparat cind am avut nevoie.Pasive de asemenea gasesti, toate siturile de vinzari electronice on-line au. Relee de 5v tot asa, sint peste totMai greu cu CI interfata USB, acolo poti intimpina dificultati sa nu prea gasesti in tara, dar cu un card de credit si un cont PayPal se rezolva din strainatate. Poate ai noroc si nu trebuie schimbat, schimba restul intii.Bafta !

Link spre comentariu
  • 3 săptămâni mai târziu...
  • 3 luni mai târziu...

Buna ziua!Am achizitionat de vre-o 2 luni un aparat de diagnoza AUTOCOM. Pana azi a mers perfect. Astazi, insa, nu a mai vrut sa se conecteze la un ford. Am incercat si la alte autovehicule si tot nu a vrut sa se conecteze. Am observat ca nu se mai aprinde nici ledul LINK. Am gasit pe un site niste solutii pentru aceasta problema. Totusi nu gasesc in tara un magazin de unde sa achizitionez piesele necesare. Atasez alaturat fisierul cu diagnosticarea si repararea acestor interfete. Daca ma poate ajuta cineva cu piesele din tutorial, contra-cost, ar fi tare bine. Nu mai am activitate fara acest dispozitiv de diagnosticare.

ce versiune ai la soft si ce serie are aparatul?este posibil ca softul sa iti dea aceste erori din cauza firmware-ului....dezinstaleaza complet ,curata toate fisierele ascunse de la program si fa o instalare curata dupa care upgradarea firmware-lui..Mai ales ca l-ai folosit pana acum,pe ford nu se conecta deloc daca aveai acea problema cu cipul.
Link spre comentariu
  • 7 luni mai târziu...
  • 4 săptămâni mai târziu...

buna ziua. sint nou pe acest forum .multumesc pentru primire .  pot cere un sfat sa un ajutor intr o problema cu un autocom CDP+  VI 21 ,am postat in locul potrivit ?

Cum nu sunt mama omida ca sa stiu ce problema ai,poate ne spui si problema , ca sa iti pot da un sfat in privinta problemei tale... :rade:

salut stiti pe cineva care repara autocom cdp plus nu imi mai merge interfata imi scrie vci not Found nu se mai connecteaza la portul usb !!!

Va multumesc

Ti-a mers pana acum autocomul?Ai controladorul de la cablul usb instalat corect?Ai versiunea de firmware corecta pt versiunea respectiva? Daca ai da niste detalii pooate se rezolva si altfel...

Link spre comentariu
  • 1 lună mai târziu...

Interfata autocom, nu se poate face upgrade de firmware (zice ceva ca ori cablul pc este cu probleme ori cablul de alimentare).

Preventiv am dat afara mufa usb si am lipit firele cum trebuie.

Se comporta in felul urmator:

-se aprinde ledul rosu si cel bicolor tot in culoare rosie

-la incercarea de upgrade clipeste ledul bicolor destul de slab, incepe sa incarce o chestiuta in program si apoi da mesaj de eroare.

 

Orice sfat, sugestie etc este de apreciat.

Multumesc anticipat.

Link spre comentariu
  • 9 luni mai târziu...
Vizitator Romeo Romocea

buna am si eu probleme cu diagnoza autocom Interfata autocom, nu se poate face upgrade de firmware (zice ceva ca ori cablul pc este cu probleme ori cablul de alimentare).

Preventiv am dat afara mufa usb si am lipit firele cum trebuie.

Se comporta in felul urmator:

-se aprinde ledul rosu si cel bicolor tot in culoare rosie

-la incercarea de upgrade clipeste ledul bicolor destul de slab, incepe sa incarce o chestiuta in program si apoi da mesaj de eroare

ce e de facut? ma poate ajuta si pe mine cineva va rog . email va rog pe [email protected] sau 0742125949

va multumesc

Link spre comentariu

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: Postarea ta va necesita aprobare moderator înainte de a fi vizibilă.

Vizitator
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Răspunde la acest subiect...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Am plasat cookie-uri pe dispozitivul tău pentru a îmbunătății navigarea pe acest site. Poți modifica setările cookie, altfel considerăm că ești de acord să continui.Termeni de Utilizare si Ghidări