Sari la conținut
ELFORUM - Forumul electronistilor

ce am mai lucrat si eu


laurex

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 73
  • Creat
  • Ultimul Răspuns

Top autori în acest subiect

Top autori în acest subiect

Ultima lucrare,masuta de machiaj ...poveste cu cantec(e)

Asta e opera(capod n-are)

Posted Image

si

Posted Image

Povestea e cam asa,nevasta-mea s-a gandit ea ca la oglinda aia existenta s-ar potrivi o masuta de machiaj si ea si-asa n-are unde sa isi puna diversele creme s.a.m.d. .

Raspunsul a fost unul pe masura,nu mai zic care,dar am improvizat si ceva ala Taxi:

....Da’ nu-nteleg ce faci cu atatea creme, pe cuvantul meu!

Ai creme de fata, de maini, de picioare, de zi si de noapte hidratante,

Creme de baie, creme de slabire, creme de masaj cu nu stiu cate plante,

Creme gomaj, creme anti-rid, creme cu aloe vera, creme firmate.

Eu am o singura crema de ras, goala pe jumatate…

A functionat o perioada treaba asta dupa care au revenit insinuarile,cu "ce-ar fi daca...".

Am tot amanat si lungit,pana cand m-am hotarat sa toc niste resturi de prin atelier,am facut masuta cu banca de mai sus si altele si n-am mai putut da inapoi.Asa ca m-am apucat de cautat resturi,picioarele provin de la un studio de pal mai batran ca mine,care zacea aruncat in ploaie de vreo 2ani.Geamul de sus are vreo 6mm,nu stiu la ce a fost pus,statea degeaba pe un raft,dar mergea ca masura,asa ca l-am transformat in blatul mesei.

O rama din sipci de stejar pentru geam am facut-o repede,fetele la sertare tot stejar,intentionam sa baituiesc,dar n-a iesit si le-am innegrit si pe ele.

Asta era materialul initial

Posted Image

Dupa care da-i cu search-ul,ca nu mai era nimic de tocat prin atelier,numai noduri si crapaturi.Am improvizat o gramada,pana la urma a iesit.

Doamna e in sfarsit multumita,dar... s-a creat un precedent si probabil mai vrea si alte chestii,ce stiu eu,scaunel pentru stat cu masca pe figura :rade:

Si probabil va sti sa isi impuna punctul de vedere si atunci :aut:

Intrebarea care se pune e una Fara Zahar:

Întotdeauna-i vina noastră? Niciodată a muierii?....

Revenim dupa reclame cu crima din Primaverii :sparge:

Link spre comentariu
  • 1 lună mai târziu...
  • 2 săptămâni mai târziu...
  • 3 săptămâni mai târziu...
  • 8 ani mai târziu...
  • 2 luni mai târziu...

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: Postarea ta va necesita aprobare moderator înainte de a fi vizibilă.

Vizitator
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Răspunde la acest subiect...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.




×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Am plasat cookie-uri pe dispozitivul tău pentru a îmbunătății navigarea pe acest site. Poți modifica setările cookie, altfel considerăm că ești de acord să continui.Termeni de Utilizare si Ghidări