Sari la conținut
ELFORUM - Forumul electronistilor

sfat achizitie invertor


Postări Recomandate

Vizitator Delux

Ok, am înțeles asta demult dar nu înțeleg tonul tău ironic. Să renunțăm la dispute și să tragem o concluzie: până acum dintre aparatele proiectate și fabricate în China, de firme chinezești, 2 sau 3 au raport bun calitate/preț:Youly/Glady (care în România se vând si ca Proweld) și acest Jasic. Sunteți de acord?

Link spre comentariu

Hai sa nu mai o lalaim atat pe piese chinezesti.

In orice secunda cumpar un Bosch fabricat in China/Malaezia/Indonezia/Honolulu sau oriunde in alta parte, la pretul normal Bosch. De fapt cand cumpar Bosch nici nu ma uit unde a fost fabricat, nu ma intereseaza.

Dar nu cumpar un Einhell/Stern fabricat tot in China ca si bosch-ul.

Dupa mintea voastra Bosch fabricat in China = Einhell/Stern ??

 

Firmele care doar isi muta fabricile pentru forta de munca o sa respecte aceleasi standarde ca peste tot, un ax tot la fel de tare o sa fie, nu o sa faca rabat de la calitate doar pentru ca si-au mutat fabrica in China, tot aceleasi tratamente si aceeasi schema folosesc ca si in Germania.

Nu dau doi bani pe tara de fabricatie, ci pe firma proiectatoare/producatoare. Daca firma aia este chineza, nu multumesc.

Editat de dany_cta
Link spre comentariu

Ehee, vorbind strict de flexul Bosch, nu se compara acela facut in Ungaria cu cel facut in China!

Cel putin asta este experienta mea!

Si in cunostinta de cauza recomand Glady pentru cine poate cumpara acest aparat!

Este bun in gospodarie si tine si la micile "afaceri"!

Sudeaza fara probleme cu 3,2 ...bazic sau rutilic...chiar si cu electrod de 4!

Aici ma refer la Glady 250!

Nu fac reclama, doar spun ca am lucrat cu el si stiu ce spun!

Editat de spik
Link spre comentariu

La GCE am ceva retineri, la o firma din zona din 5 au picat 5......., au fost reparate si tot au mai picat de cateva ori pana au iesit din garantie printre care unul in fata mea in mana electricianului cand la ridicat de jos sa-l intoarca pentru a verifica seria, e interesant cum reactioneaza omul la "bumm" :) . La GCE erau o data aparate Wolf, acelea au fost bunicele.

Editat de nickrvl
Link spre comentariu
Vizitator Feeder

Va solicit ajutorul in legatura cu invertorul si masca din imagine.Invertorul mi se pare cam insetat:9,4kva pe reteaua de la "tara"?!?;nu mai zic de 250A-80%?!?.Daca masca nu este ok ,va solicit sfatul si mentionez ca ,as vrea sa ma incadrez in max.350ron.

post-263446-0-48862300-1493366819_thumb.jpg

post-263446-0-30057100-1493367401_thumb.jpg

Link spre comentariu

solicit sfatul si mentionez ca ,as vrea sa ma incadrez in max.350ron.

:85 :85

 

Sper ca nu te`ai suparat prea tare pe mine!

 

Grig

 

P.S.

Acel Glady e laudat de @spik1, pret mai mic de 350lei nu vad de unde ai putea sa scoti la un invertor.

Daca te referi la masca, da, la pretul ala iei una decenta.

Puterea absorbita depinde de ce electrod folosesti, la 2,5mm ajungi pe la 10-12Aac/230Vac.

Masti bune gasesti la Marrateh: http://tecxus.shopmania.biz/catalog/masti-sudura-14

Au mai luat colegi si sint multumiti.

Editat de Ion_Bumbu
Link spre comentariu

Super Promo GLADY MMA-250KI + Masca Sudura cu cristale lichide S777B

 

1246,38 lei

E OK...masca sa nu fie supraevaluata...altfel pretul e bun...

Incearca si la Metconinstal, pretul afisat este de 1100 lei, dar poti negocia!

Au si niste masti bune la 150 lei.

Un lucru bun este ca poti discuta si vei primi sfaturi bune, iar garantia si eventuale reparatii tot la ei!

Link spre comentariu

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Am plasat cookie-uri pe dispozitivul tău pentru a îmbunătății navigarea pe acest site. Poți modifica setările cookie, altfel considerăm că ești de acord să continui.Termeni de Utilizare si Ghidări