Sari la conținut
ELFORUM - Forumul electronistilor

Programare Motorola GM600


Postări Recomandate

Buna dimineata ,am aceasta mobila pe care doresc sa o programez pe cel putin un canal ptr. lucru pe satelit (AO-85 care este cam surd hi , adica am nevoie la emisie cam 20 , 25 w in uhf )...dupa cateva zile de navigare pe net nu am reusit sa o programez...adica :vreau sa folosesc un convertor usb la com gen PL2102...Am pus pe rand semnalele de la adaptor pe mufa rj45 de mic de la trx , semnalele.... si nu am reusit sa citesc statia...am folosit si un laptop mai vechi Compaq la 450mhz frq cpu , dar nimic....m-ar interesa sa aflu daca se poate prin mic si care sunt semnalele.si pinii..pe cele de functinare a microfonului le stiu......multumesc anticipat ..o zi buna...

Link spre comentariu
  • Răspunsuri 1
  • Creat
  • Ultimul Răspuns

Top autori în acest subiect

Zile populare

Top autori în acest subiect

nimeni nu stie ? a-si vrea sa stiu macar daca se poate programa pe mufa de mike ..am incercat mai multe variante , cu semnale pe pinul 7 (rx,tx unite de la adaptor ) ,pinul 3 (hook) ba la masa ba la 1 sau la 1 prin 1kohm...etc dar nimic...sa fie pc-ul de vina ...nu stiu........sper sa nu fiu singur pe aici..eu vorbesc eu imi raspund....73'

Link spre comentariu

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: Postarea ta va necesita aprobare moderator înainte de a fi vizibilă.

Vizitator
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Răspunde la acest subiect...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.




×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Am plasat cookie-uri pe dispozitivul tău pentru a îmbunătății navigarea pe acest site. Poți modifica setările cookie, altfel considerăm că ești de acord să continui.Termeni de Utilizare si Ghidări