Sari la conținut
ELFORUM - Forumul electronistilor

Alimentare modul bluetooth


Postări Recomandate

Salutare tuturor,

Intre timp am rezolvat problema :). Dupa ceva incercari nereusite cu diverse chestii m-am hotarat sa folosesc sursele furnizate de producatori. Am crapat carcasele si am scos electronica din alimentatoare, pe care am integrat-o in incinta :).

Acum totul merge brici si a ramas sa-i mai pun un buton de power mecanic basculant.

 

Va multumesc tuturor de ajutor.

post-182112-0-47226300-1495143806_thumb.jpg

post-182112-0-08921700-1495143817_thumb.jpg

Link spre comentariu
  • 2 săptămâni mai târziu...

Salutare din nou :),

Mai am nevoie de la voi de idei si sugestii. Sistemul audio intra in standby daca apesi in acelasi timp tastele de volum + si -, insa modulul bluetooth ramane alimentat. As vrea sa sincronizez cumva standby-ul amplificatorului cu un modul ceva ce poate intrerupe alimentarea modulului bluetooth.

O sa desfac radiatorul de pe amplificator ca sa-i fac o poza sa putem studia dataSheet-ul, intre timp daca aveti scheme de la un astfel de modul ar fi super.

 

Va multumesc

Link spre comentariu
  • 4 săptămâni mai târziu...

Multumesc foarte mult de ajutor, o sa caut unul din mosfetii indicati.

 

Am stat si m-am gandit ca m-as putea lega de ledul de power pentru a alimenta sau nu modulul bluetoth.

Ca sa nu mai orbecai prin amplificator dupa o tensiune ce apare si dispare in functie de standby am zis ca e mai usor sa ma leg de ledul de power si sa leg mosfetul in paralel cu el. Dupa ce reusesc sa iau mosfetul si sa pun la punct ansamblul va anunt care este rezultatul.

 

Seara buna

Link spre comentariu
  • 5 ani mai târziu...

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Am plasat cookie-uri pe dispozitivul tău pentru a îmbunătății navigarea pe acest site. Poți modifica setările cookie, altfel considerăm că ești de acord să continui.Termeni de Utilizare si Ghidări