Sari la conținut
ELFORUM - Forumul electronistilor

Istoria , asa cum a fost ...

Evaluează acest subiect


Postări Recomandate

Interesant şi demn de reţinut este şi momentul în care Ceauşescu vede pentru prima dată fabrica funcţionând. Impresionat de toată tehnologia din jurul lui, analfabetul cu 4 clase şi pretenţii de cunoscător rămâne, totuşi, fără aer când vede producţia în sine a fabricii. Spune Pacepa: “Nu pot uita expresia sa stupefiată când am deschis uriaşul safe şi i-am arătat primle 50 de kg de diamante produse acolo“. Ceauşescu nu a zis nimic la uzină. "«M-ai uimit», mi-a spus când am ajuns la biroul său. «Acum trebuie să intrăm în afaceri cu diamante pe picior mare

Citeste mai mult: adev.ro/o9thkk

 

De ce or fi stat atatia superinteligenti, superdotati sub comanda unui analfabet cu 4 clase ???

Link spre comentariu

"Interesul poarta fesul", pentru ca aveau de ciugulit de acolo. Cand, in zilele noastre, pe teritoriul Romaniei a fost facuta o captura de 2,5 tone de cocaina credeti ca a fost distrusa?
Nu! In mod sigur a fost repusa in circulatie, caci asa fac toate serviciile de pretutindeni, este o marfa mult prea valoroasa si avantajoasa pentru divese trocuri "oficiale" interstatale.

Link spre comentariu

....................................................

Citeste mai mult: adev.ro/o9thkk

 

De ce or fi stat atatia superinteligenti, superdotati sub comanda unui analfabet cu 4 clase ???

Cam greu de raspuns. Sigur analfabetul avea lachei destui care sa-i execute ordinele fara a cricni. Superdotatii, superinteligentii n-aveau alta alternativa decit sa munceasca,astfel ii pastea canalul,casa poporului ,mina,puscaria si poate, chiar moartea.Familiile lor sigur ar fi fost,terorizate, marginalizate. Cui nu i-ar fi fost frica de astfel de represalii? Cine si-ar fi dorit ca familiile lor sa treaca astfel de experiente? Sigur, cei de mai sus, nu erau remunerati cum ar fi meritat. Poate ca erau platiti mai bine decit multi altii.

Editat de GEO 53 BN
Link spre comentariu

analfabetul cu 4 clase şi pretenţii de cunoscător rămâne, totuşi, fără aer când vede producţia în sine a fabricii.

 

Eu ziceam sa nu mai faci pe "lovitul" dupa ce te-ai pus la adapost, ca te-a condus cineva cu 4 clase.

Pana la urma care ar fi "masa critica" de inteligenti necesara pt inlocuirea unui analfabet ?

Link spre comentariu

analfabetul cu 4 clase şi pretenţii de cunoscător rămâne, totuşi, fără aer când vede producţia în sine a fabricii.

 

Eu ziceam sa nu mai faci pe "lovitul" dupa ce te-ai pus la adapost, ca te-a condus cineva cu 4 clase.

Pana la urma care ar fi "masa critica" de inteligenti necesara pt inlocuirea unui analfabet ?

Pai ''inteligentii'' ,la lovilutie, au stat ascunsi in spatele perdelelor,lasind mare masa de oameni,sa faca treaba murdara. Abia dupa ce lucrurile sau calmat au inceput,timid, sa iasa la lumina,arogindu-si merite inchipuite, dindu-si cu caramida-n piept.

Editat de GEO 53 BN
Link spre comentariu

Inteligentii adevarati incepeau sa parseasca tara domnule.

Dar nu pot uita replica unei foste colege din liceu , acum cercetator in patologie si oncologie ,pe care, revazand-o dupa vreo zece ani o intreb: Ce naiba cauti in Romania? Parca erai in Belgia ultima oara.Raspunsul ei:

Ei ...lucram si aici si acolo.Lasam tara pe mana smecherilor si fugim toti?

Inteligentii adevarati,da,au parasit(nu chiar toti) tara. Ceilalti ''inteligenti''(pupatorii de cururi) au ramas sa puna ''umarul'' la distrugerea tarii.

Link spre comentariu
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Am plasat cookie-uri pe dispozitivul tău pentru a îmbunătății navigarea pe acest site. Poți modifica setările cookie, altfel considerăm că ești de acord să continui.Termeni de Utilizare si Ghidări