Sari la conținut
ELFORUM - Forumul electronistilor

samsung ln40b500p3f


Postări Recomandate

Vizitator dani502017

Colegul de mai sus (Dani) tocmai ce are la dispozitie niste tuburi ramase in urma unei modificari. Daca ale dvs au 86 cm. lungime sunteti un om fericit.

Imi place poza de profil .super!!!

Pai te pot ajuta in doua moduri 1.schimbi tuburile, daca afli dimensiunea si se potrivesc cu ce am eu te servesc am 11buc, 2.treci pe leduri .

Daca nu ai experienta e mai bine sa nu te bagi sa strici ceva pe acolo,ca sa ajungi la tuburi trebuie demontat tot si mare ,mare grija la display.

Ai aici un video cum se demonteaza tv-ul tau

Link spre comentariu
Vizitator dani502017

Eu am trecut pe leduri pentru ca nu gaseam tuburi si apoi a fost o provocare si sincer sunt f multumit de ce a iesit se vede diferenta ,

Ce sfat sa-ti dau eu ? depinde daca esti dispus sa investesti pt modificare ,daca nu si ai noroc sa se potriveasca tuburile de la mine atunci iesi gratis ,ti le dau gratis cu conditia sa vii personal sa le iei.

Link spre comentariu

Un tub va tine 7-10 ani. Un led are prostul obicei sa se arda imediat ce iese televizorul din garantie. Fara experienta eu zic sa ramaneti la neoane si mai discutam peste 5-6 ani.

Banuiesc ca pt cineva cu experienta nu este dificil in a schimba leduri!!

Acum sa reusesc sa-l desfac sa vad ce dimensiune au tuburile.Pot afla si in alt mod ce dimensiune au tuburile fara sa-l desfac?

Eu am trecut pe leduri pentru ca nu gaseam tuburi si apoi a fost o provocare si sincer sunt f multumit de ce a iesit se vede diferenta ,

Ce sfat sa-ti dau eu ? depinde daca esti dispus sa investesti pt modificare ,daca nu si ai noroc sa se potriveasca tuburile de la mine atunci iesi gratis ,ti le dau gratis cu conditia sa vii personal sa le iei.

Va multumesc D-le Dani , incerc sa-l demontez il iau la mine acasa sper sa ma descurc am si tutorialul la dispozitie.

Link spre comentariu

La ce vreti sa faceti dvs. nu este vorba de a schimba (inlocui) leduri ci de a face o modificare sa treceti pe leduri.

Toata atentia trebuie sa o dati displayului si panglicilor legate de acesta. Fara lovituri, torsionari, rasuciri. indoituri, fortari etc. Pentru ca a fost Pastele: umblati ca si cu ouale pentru vopsit.

Link spre comentariu
Vizitator dani502017

Banuiesc ca pt cineva cu experienta nu este dificil in a schimba leduri!!

Acum sa reusesc sa-l desfac sa vad ce dimensiune au tuburile.Pot afla si in alt mod ce dimensiune au tuburile fara sa-l desfac?

 

Va multumesc D-le Dani , incerc sa-l demontez il iau la mine acasa sper sa ma descurc am si tutorialul la dispozitie.

Dupa ceva cautari pe google am gasit ca nu se potrivesc tuburile de la mine cu ce ai tu .dimensiunile difera ai nevoie de tuburi de 90cm iar ca sa faci o treaba ca lumea trebuie sa le schimbi pe toate 14buc.

Link spre comentariu

Am inteles! Imi piteti spune cat ma costa sa-mi modificati pe leduri? Bineinteles daca santeti dispus si aveti timp.Daca da lasati-mi un nr de tel.

La ce vreti sa faceti dvs. nu este vorba de a schimba (inlocui) leduri ci de a face o modificare sa treceti pe leduri.

Toata atentia trebuie sa o dati displayului si panglicilor legate de acesta. Fara lovituri, torsionari, rasuciri. indoituri, fortari etc. Pentru ca a fost Pastele: umblati ca si cu ouale pentru vopsit.

Eu nu m-am referit la mine in a schimba un led ci la cei care au experienta asta in caxul in care ma voi hotari sa trec pe leduri si bineinteles ca voi apela la cineva cu experienta.Am observat din tutorial ca nu e simplu pt cineva fara experienta sa demontezi totul de pe tv-ul asta si e si mare ...

Am inteles de la d-nul dani ca aveti tuburi de 900mm.Va multumesc!!

Link spre comentariu

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: Postarea ta va necesita aprobare moderator înainte de a fi vizibilă.

Vizitator
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Răspunde la acest subiect...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Am plasat cookie-uri pe dispozitivul tău pentru a îmbunătății navigarea pe acest site. Poți modifica setările cookie, altfel considerăm că ești de acord să continui.Termeni de Utilizare si Ghidări