Sari la conținut
ELFORUM - Forumul electronistilor

unde gasesc asa ceva

Evaluează acest subiect


Postări Recomandate

  • Răspunsuri 25
  • Creat
  • Ultimul Răspuns

Top autori în acest subiect

Top autori în acest subiect

Daca are acces la ambele parti care trebuie conectate, ia orice pereche de conectori cu 3 terminale si un oarece poka yoke. (antiprost se zice pe santier, fara vreo referire la persoane)

Link spre comentariu

Corect:

La conex pe maica domnului am gasit LM35 la 6 lei, de pe olx am luat bacuri pentru 18650,cand m-am intalnit cu vanzatorul m-am plans de mufa, a zis ca are el si mi-o da fara bani.La celalalt capat are o mufa mai mica in care a intrat perfect senzorul cu trei picioare.Avantajul este ca pot schimba senzorul foarte simplu in caz ca se intampla ceva.

 

Cica este cablu de rc de la servomotoare.

 

Acum am conectat la calculator acest charger si monitorizez un ciclu spre a determina exact capacitatea ramasa a fiecarui element.

Ma incanta ca are cate un sunet(diferit) pentru orice actiune .

Editat de diamant
Link spre comentariu

Cablul RC de servomotor nu are catarea aia. Indiferent de fabricant. Iar conectarea inversa a mufei nu are nici un efect asupra servoului, ESC-ului sau a Rx-ului. D-aia nici nu e necesara catarea.

 

In aplicatia ta era normal sa aiba catarea, chiar daca prima ta poza nu arata toate firele.

 

LE: Vad poze pe net cu catare, probabil servouri mai vechi, caci Futaba de le am nu au catare. Nici Hitec sau Turnigy.

Link spre comentariu

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum



×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Am plasat cookie-uri pe dispozitivul tău pentru a îmbunătății navigarea pe acest site. Poți modifica setările cookie, altfel considerăm că ești de acord să continui.Termeni de Utilizare si Ghidări