Jump to content

• Log In with Google      Sign In   
  • Create Account

Photo

Vand amplificator pe tuburi McGEE VP-110S >>>DEFECT<<<

• This topic is locked This topic is locked
No replies to this topic

#1 OFFLINE   dj_italo2001

dj_italo2001

Membru

• Membru activ
  • PipPip
  • 366 posts

Posted 02 February 2017 - 10:59 AM

Am cumparat acest amplificator McGee vp-110s de pe ebay, vanzatorul zicea ca are brum pe un canal dar nu si ca se aude distorsionat....in fine...l-am desfacut si am constatat ca are pe canalul defect trafo de iesire cu infasurarea primara cu scurcircuit intre straturi.Nu am demontat si nici intervenit sub niciun fel asupra transformatorului.Se necesita rebobinarea acestuia.

Decat sa cumpar alte doua trafo de iesire identice de la Hammond prefer sa-l vand asa cum este, ca [color=rgb(255,0,0);]DEFECT[/color] (un canal functioneaza ok)

Pretul cerut este de 350 euro sau lei la cursul BNR in ziua tranzactiei , pret [color=rgb(255,0,0);]FIX[/color] si [color=rgb(255,0,0);]INCLUDE[/color] si taxele de transport prin curier rapid. In cazul in care nu se ridica personal de la mine de acasa din Sibiu cer plata in avans a transportului dus-intors.Asigur ambalare de foarte buna calitate.

[color=rgb(255,0,0);]NU[/color] sunt interesat de schimburi.

Pot fi contactat pe mail: dj_italo2001@yahoo.com sau la tel 0745618312 sau prin mesaj privat in cadrul forumului.

Amplificatorul se vinde cu tuburile care mi-au venit pe el + un bonus inca  doua EL34 bune si un set 4 tuburi 6N3P NOS/NIB

Motivul vanzarii: dezgustul profund creat de aceasta experienta neplacuta si dorinta de a cumpara un set de transformatoare de iesire de foarte buna calitate (in zona de pret peste 700 euro) noi pentru a incepe un proiect cu totul nou la alt nivel de performata.

Se vinde AS-IT-IS exact ca in albumul foto din link-ul urmator:

https://postimg.org/gallery/25azcvxls/

Posted Image Posted Image Posted Image Posted Image

Edited by dj_italo2001, 02 February 2017 - 11:08 AM.

Cu_reclama

Cu_reclama
  • Membri

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users