Sari la conținut
ELFORUM - Forumul electronistilor

Probleme sursa LM723


Vizitator dni Dani

Postări Recomandate

  • 2 săptămâni mai târziu...
  • 3 săptămâni mai târziu...

Eu am lasat-o in debara o perioada. Si pe cea care a mers din prima, si pe a doua, oricum niciuna nu mai e completa si niciuna nu merge acum. E un proiect amanat, nu abandonat. Intre timp am facut rost de o cutiuta in care imi incape si traful meu si arata cat de cat mai binisor, mi-au sosit si voltmetrele de panou, azi ma duc la Ade...da ca sa imi iau siguranta pentru multimetru ca mi-au adus-o, mai am de pus o piesa pe la transistor tester, mi-a trimis chinezul un kit incomplet si nu m-am inteles cu el in nicio limba sa imi spuna ce ma-sa de piesa e cea care lipseste. Am aflat din pura intamplare dar nu am gasit-o. Intentionez sa completez multitesterul apoi sa verific piesele pentru sursa, apoi sa asamblez in carcasa dar se pare ca duc lipsa de timp si nici rabdare nu mai am sa imi insir atelierul in fiecare zi pentru a lipi o piesa, doua. Cand o sa dea caldura ma mut in balcon cu toate si pot sa mi le las si insirate pe masa o saptamana daca e cazul. Nu voi renunta la ea si o sa postez si rezultatele.

Link spre comentariu
  • 3 săptămâni mai târziu...
  • 4 săptămâni mai târziu...

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Am plasat cookie-uri pe dispozitivul tău pentru a îmbunătății navigarea pe acest site. Poți modifica setările cookie, altfel considerăm că ești de acord să continui.Termeni de Utilizare si Ghidări