Sari la conținut
ELFORUM - Forumul electronistilor

Recomandare boxe standfloor


Vizitator Alex93

Postări Recomandate

Vizitator Alex93

Salut.

Sunt in cautare de o pereche de boxe de podea pentru un amplif nad 319.
Buget: 1600-1700 lei
Nu ma deranjaza daca sunt second, atat timp cat nu sunt niste vechituri si arata cat de cat decent.
Le voi folosi doar pentru muzica(electro, trap, house, trance, si din cand in cand cate o petrecere, asa ca ar fi bine sa fie putin galagioase atunci cand este nevoie)
Ma intereseaza sa fie mai potente pe joase decat fostele indiana line nota 550(nu vreau sa duca lipsa de bass)

Personal ma gandeam la heco victa prime 502(nu cred ca pot sa mai scot cateva sute pana la 702)
Fiind din Constanta, partea cu auditia nu prea se poate aplica, deoarece nu prea am unde.

Link spre comentariu

Eu am un buget de 1600...Nu vreau sa iau niste petarde si dupa cateva zile sa fie nevoie sa le schimb.

Magnat vector 55 bate tot ce sa mentionat pe aici ca fidelitate. Fata de heco victa prime 502 sunt peste, lucru testat de mine unele langa altele.

Nu cred ca are basul pe care il cauti. daca vrei bass puternic cauta ceva cu bass de  2 x 20 sau 1 x 25-30 cm. pe 2 x 16 cm nu vei obtine mult bass.

Editat de Luca
Link spre comentariu
Vizitator Alex93

Nu prea cred ca pot sa gasesc asa ceva in banii mei. Adica 2x8" de la MMS 2002 sunt cele mai mari...sau poate nu m-am uitat eu prea bine. Totusi de la ce aveam pe nota550(5,25 sau 5.5 " numai stiu exact) este o oarecare diferenta

Link spre comentariu

Elacurile alea sunt ok pe bass dar nu fac mai mult de 600 lei, am avut ceva asemanator anume elr 115 si rupea

Wharfedale vr-400 - este o afacere buna, dar sa fie in stare buna.

Ar fi bine sa gasesti boxe pe 3 cai si eventual pe 6 sau 8 ohmi. sa nu fortezi amplificatorul si sa ai o fidelitate mai mare.

Editat de Luca
Link spre comentariu
Vizitator Alex93

De la baietii astia din cluj numai iau in viata mea...chiar daca este ultimul magazin din lume care mai are boxe. Am luat odata un woofer, si cand lam dasfacut sa ma uit putin prin el m'am speriat...numai pun faptul ca a venit lovit in toate colturile, pentru ca nu a fost ambalat cum trebuia.

Link spre comentariu

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: Postarea ta va necesita aprobare moderator înainte de a fi vizibilă.

Vizitator
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Răspunde la acest subiect...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Am plasat cookie-uri pe dispozitivul tău pentru a îmbunătății navigarea pe acest site. Poți modifica setările cookie, altfel considerăm că ești de acord să continui.Termeni de Utilizare si Ghidări