Jump to content

• Log In with Google      Sign In   
  • Create Account

Photo

Echipare atelier tamplarie lemn

• Please log in to reply
69 replies to this topic

#61 OFFLINE   mihaighe

mihaighe

Membru avansat

• Membri
  • PipPipPipPip
  • 1,770 posts

Posted 08 May 2017 - 04:08 PM

https://www.olx.ro/o...q-abric-rusesc/

Si faci mai multe operatii cu el,e foarte fiabil,cu unul de asta un prieten a facut 50 stupi de albine.

Cu_reclama

Cu_reclama
  • Membri

#62 OFFLINE   gi0

gi0

Membru

• Membri
  • PipPip
  • 156 posts

Posted 09 May 2017 - 08:50 AM

Cred ca am gresit topicul ... sau nu a folosit nimeni sculele propuse de mine .

Cu stima .

Sau poate puteti spune ceva despre acest circular ... https://www.sculesie...-3400w-ded7729/

Cu stima .

#63 OFFLINE   mihaighe

mihaighe

Membru avansat

• Membri
  • PipPipPipPip
  • 1,770 posts

Posted 10 May 2017 - 08:48 AM

Cred ca nu intelegi exact rolul si capacitatea de lucru a unui circular de mana si al unuia de banc.

#64 OFFLINE   gi0

gi0

Membru

• Membri
  • PipPip
  • 156 posts

Posted 10 May 2017 - 12:50 PM

De ce credeti ca am cerut sfaturile d-voastra ?! Ca daca eram cunoscator in domeniu nu mai puneam intrebari pe forum .

Cu stima .

#65 OFFLINE   Damage

Damage

Nou venit

• Membri
  • Pip
  • 36 posts

Posted 13 May 2017 - 10:05 PM

@gi0 -daca vrei sa faci lucruri prin curte ce nu necesita precizie cauti un circular cu masa dar sa aibe urmatoarele functii :

-panza reglabila pe inaltime

-reglaj in diverse unghiuri 20,30,45 grade

Cu asa ceva vei putea sa obtii o gama variata de lucrari. La scule ieftine nu te gandi ca o sa ai precizie de taiere. Eu am asa ceva si in combinatie cu un slefuitor orbital si o rindea electrica de mana am facut o gramada de chestii utile prin curte chiar si prin casa.

#66 OFFLINE   gi0

gi0

Membru

• Membri
  • PipPip
  • 156 posts

Posted 14 May 2017 - 09:26 AM

Am circular unghiular makita ls 1018 , am abrich cu degrosare , am un router , filetanta , masina de gaurit ,doar ce am comandat un slefuitor orbital ... Cu circularul este mai greu de ales , dar voi lua unul cu masa pana la urma , cred ca un metabo pana in 1300 ron .
Cu stima .

#67 OFFLINE   Damage

Damage

Nou venit

• Membri
  • Pip
  • 36 posts

Posted 15 May 2017 - 07:59 AM

Un circular cu masă este sfănt. Eu cu Virutex-ul meu cu măsuța aia mică am tăaiat sute de mp de cherestea, pal, transformate in șipci, șipculițe, doar ce am terminat de făcut acoperișul pentru atelier si aici a taiat lanți de 10/10 si 8/8 în diferite unghiuri....Nu mă așteptam ca o sculă atât de mică sa fie atât de puternică, despic dulapi de 5cm cu ea. Întradevăr de multe ori am simțit nevoia de o masă mai mare...cea ce acum nu o sa mai fie o problemă :) . Cred că o să fie de ajuns cea de 3m. Apropo utilajele mele au ajuns in port in Constanța, dacă nu intervin alte probleme săptămâna aceasta o sa le am acasă. :aplauze . Am și ceva poze cu  ele inainte să fie îmbarcate.

#68 OFFLINE   eugenbt

eugenbt

Membru

• Membri
  • PipPip
  • 310 posts

Posted 15 May 2017 - 04:45 PM

wow! cat au costat si in cat timp au ajuns?

#69 OFFLINE   Damage

Damage

Nou venit

• Membri
  • Pip
  • 36 posts

Posted 15 May 2017 - 10:56 PM

Au costat....să vad dupa ce plătesc toate obligatțiile vamale ca să pot trage o linie. Timp...a durat 5 luni de când am facut comanda dar 3 săptămani in China nu s-a lucrat in acea perioada ca au avut anul nou si alte sărbatori.

Cu_reclama

Cu_reclama
  • Membri

#70 OFFLINE   gi0

gi0

Membru

• Membri
  • PipPip
  • 156 posts

Posted 20 May 2017 - 01:16 PM

Am comandat un Metabo - TKHS 315 C-2.0 WNB - Fierastrau circular cu masa, 2000 W, 315 mm, monofazat si un Bosch GEX 1251AE .
Cu stima .

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users