Sari la conținut
ELFORUM - Forumul electronistilor

Vacanţă cu familia în Grecia


Postări Recomandate

  • 1 an mai târziu...

@ratza

Pentru anul viitor iti recomand Thassos-ul pentru linistea fantastica care o are si care nu am intalnit-o niciunde.(desigur daca nu alegi zone agitate gen cluburi de noapte etc) Anul asta am fost acolo insa a treia zi dupa ce am ajuns a murit bunica mea si a trebuit sa ne intoarcem.

@adrianlucian

Nu am fost niciodata cu masina in Italia sau Franta, am auzit ca si pe acolo sunt bariere de taxare pe autostrazi.

Link spre comentariu

In Franta te dispera sunt bariere la zeci de km. In italia nu prea ai problema asta dar considera ca pentru 100km de autostrada platesti circa 7-8 euro, cam cat combustibilul la o masina economica. Cand am fost in Austria, Slovacia, Cehia mi s-a parut super cu 10euro/10 zile e drept ca nici conditiile nu erau aceleasi dar oricum prefer pretul mai mic.

Link spre comentariu

@ratza

Pentru anul viitor iti recomand Thassos-ul pentru linistea fantastica care o are si care nu am intalnit-o niciunde.(desigur daca nu alegi zone agitate gen cluburi de noapte etc) Anul asta am fost acolo insa a treia zi dupa ce am ajuns a murit bunica mea si a trebuit sa ne intoarcem.

@adrianlucian

Nu am fost niciodata cu masina in Italia sau Franta, am auzit ca si pe acolo sunt bariere de taxare pe autostrazi.

  Condoleante, la fel am patit si eu in vara asta, a murit buni la 93 de ani si m-am intors doar eu, am lasat fetele acolo (m-ar fi incurcat). In 3 zile am fost inapoi in Thassos (unde de 10 ani revenim, mai mult chiar de doua ori pe vara, damblaua muierii)

Editat de adrian lucian
Link spre comentariu

Felicitari pentru rabdarea de a povesti si pentru timpul dedicat.

Este un pic amuzanta pentru mine documentarea completa, eu intotdeauna imi propun sa tin evidenta cheltuelilor cand merg in vacanta dar de fiecare data abandonez.

Nu i-aş zice răbdare, de cele mai multe ori mă relaxează scrisul. Legat de cheltuieli, am folosit o aplicaţie pentru telefon, se numeşte Spending Tracker.

 

@ratza

Pentru anul viitor iti recomand Thassos-ul pentru linistea fantastica care o are si care nu am intalnit-o niciunde.(desigur daca nu alegi zone agitate gen cluburi de noapte etc) Anul asta am fost acolo insa a treia zi dupa ce am ajuns a murit bunica mea si a trebuit sa ne intoarcem.

Mi s-a mai recomandat Thassos, vedem ce şi cum. Mie mi-a murit bunica tot anul ăsta, la o lună după ce m-am întors de la greci. Cel mai mare regret al meu e că nu am avut destui bani ca s-o plimb prin lume cît mai era încă în puteri. Cînd am avut bani... a fost prea tîrziu.

Link spre comentariu
  • 3 luni mai târziu...

Dupa ce ai fost in Lefkada, as considera Thassosul un downgrade, nu ca nu ar fi frumos dar lasa-l ptr cand o sa fi mai batran si nu o sa mai ai chef de condus asa mult, e cea mai apropiata insula de RO.

Eu am inceput explorarea Greciei acum 10 ani cu Thassosul dar dupa ce am vazut Lefkada, Kefalonia, Creta nu i-am mai dus dorul :)

Editat de atupi
Link spre comentariu

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: Postarea ta va necesita aprobare moderator înainte de a fi vizibilă.

Vizitator
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Răspunde la acest subiect...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Am plasat cookie-uri pe dispozitivul tău pentru a îmbunătății navigarea pe acest site. Poți modifica setările cookie, altfel considerăm că ești de acord să continui.Termeni de Utilizare si Ghidări