Sari la conținut
ELFORUM - Forumul electronistilor

Util pentru incepatori.


Postări Recomandate

  • 3 luni mai târziu...

Despre functionarea diferitelor componente in circuit, tutoriale in limba engleza foarte utile oricarui incepator, a se urmari in ordine ( sursa este youtube, fiind publice acolo nu cred sa fie probleme de copyright ):0W83SOfSJoQ 5sDctq5kdvU tM5js2g1_HY lxfkJUAin6M e8dTOjrQGg8 J25Lp9AW9Zo 3YAmmUE-0jA 8XBDsAsOW0I NSD7n7CR5cM

Link spre comentariu
  • 2 luni mai târziu...
  • 2 săptămâni mai târziu...

Nu știu dacă aici trebuia pusă următoarea mea nedumerire: Cum (cu ce) pot capta frecvența unui motor fără a fi legat la motor?Motorul este electric.

trebuie sa cuplezi pe axul motorului un tahogenerator (un fel de generator de putere mica care are tensiunea de iesire proportionala cu turatia) sau un disc optic.altfel nu stiu cum.
Link spre comentariu
  • 4 săptămâni mai târziu...
  • 1 lună mai târziu...
  • 2 săptămâni mai târziu...
Vizitator aviatorul44

salutare tuturor.sunt f nou pe aici.am fost militar acum pensionar iar echivalentul in viata civila este de tehniciam electronist echipamente de telecomunicatii.as dori daca se poate daca gasesc pe aici ceva pentru a invata sa depanez GSM adik telefoane,dianosticare etc.scule necesare am 47 de ani si va cer si eu ajutorul msm.o zi buna va doresc.

Link spre comentariu

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: Postarea ta va necesita aprobare moderator înainte de a fi vizibilă.

Vizitator
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Răspunde la acest subiect...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Am plasat cookie-uri pe dispozitivul tău pentru a îmbunătății navigarea pe acest site. Poți modifica setările cookie, altfel considerăm că ești de acord să continui.Termeni de Utilizare si Ghidări